Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Slavenais Saeimas deputāts Jānis Dombrava 6. septembrī iecelts par sava partijas biedra, ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga ārštata padomnieku digitalizācijas jautājumos, taču gandrīz nekavējoties no šī amata arī atcelts. Ministrija uz jautājumiem par šo dīvaino atgadījumu atbild izvairīgi vai neatbild vispār.

„Jānis Dombrava š.g. 6. septembrī tika iecelts par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga ārštata padomnieku digitalizācijas jautājumos bez atalgojuma noteikšanas. Tomēr, izvērtējot amata apvienošanu regulējošos normatīvos aktus, pieņemts lēmums atcelt J.Dombravu no ministra ārštata padomnieka amata,” – šāds ir Ekonomikas ministrijas oficiālais skaidrojums.

J. Vitenberga vadītā ministrija nevēlējās atbildēt ne uz jautājumu, kurš tieši bija tas, kas J. Dombravu iecēla šajā amatā (lai gan skaidrs, ka tas nevarēja būt neviens cits kā ekonomikas ministrs vai kāda persona pēc viņa tiešas pavēles), ne uz jautājumu, pēc kādiem tieši kritērijiem šim amatam tika izvēlēts tieši J. Dombrava.

Tāpat J. Vitenberga vadītā Ekonomikas ministrija nevēlējās atbildēt arī uz jautājumu – kāda tieši ir J. Dombravas pieredze un izglītība digitalizācijas jautājumos. Tā vietā Ekonomikas ministrija norādīja uz to, ka „ministrijas dienaskārtībā šobrīd vairāk kā jebkad ir aktuāli digitalizācijas jautājumi saistībā ar Atveseļošanas fonda atbalsta mehānismu izstrādi un digitālo transformāciju kopumā”.

„Vēlamies norādīt, ka Ekonomikas ministrijā šobrīd nav atsevišķu resursu, kas strādātu ar digitalizācijas jautājumiem, tāpēc tika nolemts pieņemt ārštata padomnieku, kuram vienlaikus ir gan profesionāls redzējums, gan politiskā izpratne par digitālās transformācijas procesu virzību, kas Latvijas uzņēmējiem un ražotājiem šobrīd ir vitāli svarīgi,” skaidroja ministrija, izvairoties paskaidrot, kāds tieši profesionālais redzējums digitalizācijas jautājumos ir Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti absolvējušajam J. Dombravam.

Novērtē šo rakstu:

99
6