Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Publiskajā telpā lasāms, ka kopš novembra sākuma alusdarītava “Bauskas alus” oficiāli ir “Lāčplēša alus” īpašumā, kas savukārt ir dāņu “CIDO grupa” īpašumā. To, ka “Lāčplēša alus” un “Līvu alus” kvalitāte krita pēc tam, kad “CIDO grupa” tos iegādājās, visi zina, taču tai pat laikā izskan cerības, ka šis esot potenciāls solis uz paplašināšanos un eksportu “Bauskas alum”. Var, protams, teikt, ka cerība mirst pēdējā, bet var arī teikt, ka cerība – muļķa mierinājums, kas šai situācijā tomēr liekas pamatotāk.

Iemesls, kādēļ “CIDO grupa” veica šo pirkumu, publiski nav izskanējis, tādēļ to varam tikai minēt, jo “Bauskas alus” tomēr ir nišas produkts un darītava ir neliela, tātad nekāda lielā paplašināšanās pēc tirgus vērtības tur nav. Tāpat arī nav zināms iemesls, kādēļ “Bauskas alus” īpašnieki nolēmuši savu darītavu pārdot. Publiski izskanējis variants, ka viņi nespēja turēties pretī globālajai konkurencei. Tai pat laikā ir zināms, ka 2018. gadā “Bauskas alus” peļņa pieauga par 2,1 reizi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu – līdz 1,338 miljoniem eiro, apgrozījums auga par 42%, kas neliecina par tiem grūtākajiem laikiem finansiālā ziņā.

Lai kā arī būtu ar to apvienošanos un gaidāmo alus kvalitāti, manu uzmanību piesaistīja cits interesants fakts, proti, š.g. 20.februārī “Lursoft” Klientu portfelī tika publiskota informācija par SIA “Bauskas alus” patiesajiem labuma guvējiem, par ko detalizētāk līdz šim nekur nav runāts. Reģistrētie dati uzrāda, ka alus ražotāja patiesie labuma guvēji ir SIA “Bauskas alus” vienīgā īpašnieka, SIA “BA Holdings” kapitāldaļu turētāji – Vladimirs Barskovs (25%), Jurijs Šancovojs (25%) un Boriss Raigorodskis (25%).

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Boriss Raigorodskis ir bijis Latvijas Boksa federācijas prezidents un vadījis kriminālā grupējuma “Pārdaugava” apsardzes dienestu. 1998. gadā viņam tika atņemta Latvijas pilsonība. Boriss Raigorodskis tiek uzskatīts par Pārdaugavas noziedzīgā grupējuma galvu un tika notiesāts krimināllietā par kontrabandu. Taču par to mediji klusē, vien atsevišķos komentāros vai Twitter ierakstos kāds atļaujas par to ieminēties. Ziņas par pēkšņo “Bauskas alus” pārdošanu izskanēja pāris mēnešus pēc tam, kad tika publiskota informācija par šiem patiesā labuma guvējiem. Iespējams, sakritība, taču, skatoties “Bauskas alus” ciparus, vairāk izskatās pēc loģiskas reakcijas un likumsakarības.

Novērtē šo rakstu:

62
11