Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ziepniekkalna iedzīvotāji gatavojas iesniegt Rīgas Domē iebildumus pret to, ka Ziepniekkalnā Valdeķu ielā plānots izcirst teju pusotru simtu koku – 7 ozolus, 3 ievas, 34 kļavas, 26 bērzus, 21 apsi,  29 blīgznas, 26 vītolus, 2 melnalkšņus. Šie koki ir bijuši Ziepniekkalna plaušas. Tagad uz mūsu gaisa kvalitātes rēķina izcirstajā klajumā mums tiks “dāvāti” divi tirdzniecības centri, iespējams, LIDL.

Koku ciršanas ierosinātājs ir SIA Valdeku properties, zemes īpašnieks – Rīgas pilsētas pašvaldība un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze – atbilstoši informācijai Rīgas pilsētas būvvaldē http://www.rpbv.lv/sabiedribas-lidzdaliba/pazinojums-par-publisko-apspriesanu-koku-cirsanai-riga-valdeku-iela-bez-numura-79-grupa-375-grunts-spulgas-ielas-sarkanajas-linijas-kadastra-apzimejums-0100-107-9003/

Atbilstoši informācijai Uzņēmumu reģistrā Valdeku properties valdes priekšsēdētājs ir Džeimss Gerijs Torpijs (James Gerry Torpey), kura vārds ir bijis saistīts ar Zolitūdes traģēdiju un uzņēmumu Homburg.

Mēs gribam cerēt, ka Rīgas dome rīkosies atbildīgi un koku iznīcināšanu nepieļaus, īpaši tāpēc, ka apkaimē ir daudz dzīvojamo ēku, izglītības iestāžu. Šī būtībā ir Ziepniekkalna koku traģēdija! Mēs esam pret zaļās zonas iznīcināšanu, jo gaisa kvalitāte Rīgā jau tā ir tāda, kāda ir. 

Paldies, ja mūs sadzirdēsiet!

Novērtē šo rakstu:

45
8