Menu
Pilnā versija
Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Partija Progresīvie · 20.05.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.

Augstākās tiesas galīgais spriedums par 15 miljonu eiro piedziņu no Latvijas Krājbankas bijušās valdes locekļiem solidāri stājās spēkā šī gada 28.aprīlī.

Trīs nedēļu laikā no Krājbankas bijušā valdes locekļa, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara nav sekojusi nekāda rīcība. Personīgas politiskas atbildības vietā viņa jaunākie publiskie izteikumi apšaubījuši Latvijas tiesu varu un grāvuši sabiedrības uzticību Saeimas darbam.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai ir tieša ietekme uz valsts finanšu un banku nozari, tādēļ nav pieļaujama situācija, ka to vada amatpersona, kurai stājies spēkā nelabvēlīgs tiesas spriedums saistībā ar iepriekšējo profesionālo darbību finanšu sektorā.

"Vienam no jebkura politiķa un politiķes mērķiem jābūt vairot sabiedrības uzticību, un Mārtiņa Bondara gadījumā tā ir zaudēta jau sen. Jebkurš godprātīgs cilvēks šādā situācijā no amata atkāptos," uzsver Antoņina Ņenaševa, partijas Progresīvie līdzvadītāja.

"Šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu politikā. Progresīvie uzskata, ka Latvijas politikai jābūt tiesiskai un atklātai, un tādai, kura pārstāv tautu, nevis šauras intereses," uzskata Edmunds Cepurītis, partijas Progresīvie līdzvadītājs.

Progresīvie aicina Bondaru nekavējoties atkāpties no amata.

Novērtē šo rakstu:

59
3