Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā 21. aprīlī Saeima gatavojas pagaidām vēl nezināmā redakcijā steidzamības kārtā pieņemt bēdīgi slavenos Krimināllikuma grozījumus, kurus Pietiek jau aprakstījis, visu trīs valsts drošības iestāžu vadītājiem tika nosūtīts informācijas pieprasījums ar identiskiem jautājumiem par grozījumu iniciatoriem, konkrētu normu autoriem, kā arī Latvijas Televīzijas pieminēto drošībnieku "aicinājumu" žurnālistiem "netorpedēt" grozījumus. Šodien publicējam Drošības policijas izvairīgās atbildes, no kurām cita starpā izriet, ka šīs iestādes priekšnieks Normunds Mežviets neparko nevēlas sev šo grozījumu iniciatora "godu".

Drošības policijai nosūtītais informācijas pieprasījums

Atbilstoši Informācijas atklātības likuma normām vēlos iepazīties ar Saeimā 1. lasījumā steidzamības kārtā pieņemtā Krimināllikuma grozījumu likumprojekta tapšanas gaitu.

Vēlos saņemt no Jūsu iestādes šādu informāciju:

1) vai Jūsu iestāde bija minētā likumprojekta izstrādes iniciatore?

2) Ja jā, kādu iemeslu dēļ? Kas bija konkrētās Jūsu iestādes amatpersonas – likumprojekta izstrādes iniciatores?

3) Ja nē, kas tad bija minētā likumprojekta izstrādes iniciators? Kuras personas un/vai iestādes pieaicināja Jūsu iestādi minētā likumprojekta izstrādei?

4) Kuras no minētā likumprojekta normām ir Jūsu iestādes izstrādātas?

5) Vai Jūsu iestāde ir minētā likumprojekta anotācijas autore?

6) Ja jā, kas bija konkrētās Jūsu iestādes amatpersonas – anotācijas autores?

7) Ja nē, kas tad bija minētā likumprojekta anotācijas autore?

8) Ja jā, kas bija anotācijas autores?

9) Vai Jūsu iestādes amatpersonas ir aicinājušas Latvijas Televīzijas žurnālistus „netorpedēt” minētā likumprojekta pieņemšanu vai kā citādi to ietekmēt?

10) Ja kā, kuras bija šīs amatpersonas un kādu iemeslu dēļ tās šādi rīkojās?

Rīt Pietiek publicēs Satversmes aizsardzības biroja atbildes uz šiem pašiem jautājumiem, dodot lasītājiem iespēju noskaidrot, cik patiesīgas ir bijušas Mežvieta atbildes un vai drošības iestādes ir pietiekami apdomīgas, lai šādus publiskus skaidrojumus saskaņotu.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0