Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā stingru iekštelpu ēdināšanas pasākumu aizlieguma laikā finanšu ministram Jānim Reiram (Vienotība) izdevās rupji pārkāpt epidemioloģiskās drošības nosacījumus un Finanšu ministrijas telpās sarīkot Mārtiņa Rītiņa pasniegtas maltītes baudīšanu nebūt ne vienas mājsaimniecības ietvaros un fotografēšanos bez sejas maskām? Pietiek šodien publicē Finanšu ministrijai oficiāli uzdotos jautājumus un uz tiem saņemtās izvairīgās, bet daiļrunīgās atbildes.

Finanšu ministrijai uzdotie jautājumi:

1) vai 2021. gada 29.aprīlī Jūsu iestādes telpās tika rīkots kāds saviesīgs pasākums ar vairāku dalībnieku piedalīšanos?

2) kādā saistībā tika rīkots šis pasākums?

3) kas rīkoja šo pasākumu?

4) kādas personas piedalījās šajā pasākumā?

5) cik izmaksāja šī pasākuma rīkošana?

6) kura persona pieņēma lēmumu par pavāra Mārtiņa Rītiņa izvēli šī pasākuma ēdināšanas un dzirdināšanas organizēšanai?

7) vai šis pasākums atbilda valdības noteiktajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem?

8) vai finanšu ministrs Jānis Reirs šajā pasākumā ir nofotografējies kopā ar minēto M. Rītiņu bez sejas maskām, neievērojot 2 metru distanci?

Finanšu ministrijas sniegtās atbildes:

Finanšu ministrijas pārraudzībā cita starpā ir nodokļu un nodevu politika, ES fondu un citu finanšu instrumentu investīciju politika, fiskālā politika. Ministrija arī koordinē finansējuma pieejamības jautājumus Covid-19 krīzes atbalsta programmām.

Lai turētu roku uz pulsa, gūtu ieskatu aktuālajā uzņēmējdarbības situācijā un uzzinātu, kādi jautājumi visvairāk satrauc uzņēmējus, finanšu ministrs regulāri tiekas ar dažādu nozaru uzņēmējiem un tos pārstāvošām organizācijām. Īpaši svarīgi tas ir pandēmijas laikā, kad daudzu uzņēmumu darbību ietekmē Covid-19 ierobežojumi.

2021.gada 29.aprīlī saviesīgs pasākums netika organizēts. Šajā dienā finanšu ministrs savās darba telpās tikās ar Slow Food kustības iniciatoru un pārstāvi Latvijā, pavāru Mārtiņu Rītiņu. Saruna ar Rītiņa kungu, kurš nodarbojas ar ilgtspējīgu uztura paradumu popularizēšanu, veicinot vietējo pārtikas ražotāju produktu no dažādiem Latvijas novadiem un svaigu sezonālo labumu patērēšanu un izplatīšanu Latvijas ēdināšanas uzņēmumiem, bija ministra kalendārā ieplānota tikšanās.

Ministra darba kārtību gatavo ministra birojs un ministrijas augstāka vadība. Tikšanās laikā tika ievēroti valdības noteiktie Covid-19 piesardzības un drošības pasākumi (roku mazgāšana un dezinficēšana, 2 metru distance, masku lietošana). Sarunā piedalījās arī ministra biroja darbinieki.

Covid-19 krīzes laikā ministrs parasti pusdieno darba telpās. Lai taupītu ministra laiku, tikšanās tika apvienota ar vieglu maltīti un notika neformālā atmosfērā. Ministrijas līdzekļi pusdienu apmaksai netika izmantoti. Finanšu ministrs neiebilda, ka uz brīdi (līdz 1 minūtei), noņemot sejas masku, tiek nofotografēts kopā ar M. Rītiņu.

Administrācijas vadītāja I.Braunfelde.

Novērtē šo rakstu:

94
4