Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Spilgti ilustrējot situāciju ne tikai Valsts ieņēmumu dienestā (VID), bet arī Valsts policijā un „likumību uzraugošajā” Prokuratūrā, „futbols” ar Lato Lapsas iesniegumu par neslavas celšanu, ko veikusi VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kļūst aizvien absurdāks: pēc tam, kad policija šo iesniegumu bija nosūtījusi izskatīšanai VID, bet tas tālāk – Ģenerālprokuratūrai, tā šo iesniegumu tagad ir nosūtījusi… atpakaļ policijai.

Pietiek.com jau iepriekš norādīja – to, kā tieši notiek pasūtījuma lietu piesegšana un noziedzīgu nodarījumu „noslāpēšana”, uzskatāmi rāda tas, kas noticis ar Valsts policijai adresēto Lato Lapsas iesniegumu ar aicinājumu sākt pret VID ģenerāldirektori I. Jaunzemi kriminālprocesu par neslavas celšanu.

Šo iesniegumu odiozā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersona Ina Frīde bija nosūtījusi… I. Jaunzemes padotajam, VID Iekšējās drošības pārvaldes direktoram Aigaram Prusakam.

Savukārt saistībā ar pasūtījuma lietu skandālu reizē ar VID ģenerāldirektori I. Jaunzemi un savu bijušo sievu, nu jau darbu VID zaudējušo Kristīni Prusaku-Brinkmani bieži pieminētais VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors, par Jura Juraša „brigādes” pārstāvi saukātais A. Prusaks bija spiests konstatēt, ka viņš nevarēs izskatīt lietu par I. Jaunzemes veiktu neslavas celšanu un „aizfutbolēja” iesniegumu tālāk – Ģenerālprokuratūrai..

Pietiek.com iepriekš bez plašākiem komentāriem publicēja gan Lato Lapsas iesniegumu, gan I. Frīdes lēmumu, gan A. Prusaka parakstīto dokumentu, bet šodien – LR Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta lēmums – iesniegumu nosūtīt atpakaļ Valsts policijai, no kurienes tas bija sācis savu ceļu pa iestādēm:

„Rīgā 2023. gada 15. martā

Valsts policijas priekšniekam A.Rukam

Par iesniegumu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā 2023.gada 13.martā saņemta Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Iekšējās drošības pārvaldes direktora A.Prusaka 2023.gada 13.marta vēstule Nr.VID.4.1/16.3/248 ar tai pievienoto Lato Lapsas 2023.gada 3.marta iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu.

Vēstulē norādīts, ka VID Iekšējās drošības pārvaldei kā struktūrvienībai, kas atrodas tiešā VID ģenerāldirektora pakļautībā, nav tiesiska pamata vērtēt VID ģenerāldirektores I.Jaunzemes rīcību, tādēļ L.Lapsas iesniegums tiek nosūtīts tā piekritības noteikšanai.

Ievērojot minēto, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 26. panta trešo daļu, 371. panta otro daļu  un 30. nodaļā noteikto, nosūtu Jums izvērtēšanas organizēšanai un procesuāla lēmuma pieņemšanai L.Lapsas 2023.gada 3.marta iesniegumu, kas satur ziņas par Krimināllikuma 157.pantā paredzēta noziedzīga nodarījuma iespējamu izdarīšanu (neslavas celšanu), kas izpaudās I.Jaunzemes rīcībā, pildot VID ģenerāldirektores pienākumus, pārstāvot VID 2023.gada 1.marta TV3 raidījumā “900 sekundes”.

Par iesnieguma izskatīšanas rezultātu lūdzu informēt L.Lapsu un Ģenerālprokuratūras Krimināltiesisko departamentu.

Pielikumā (tikai pirmajam adresātam):

- 2023.gada 3.marta  Lato Lapsas iesniegums (viena datne);

- 2023.gada 13.marta Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldes direktora A.Prusaka vēstule (viena datne);

- 2023.gada 7.marta Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas koordinācijas un Kriminālizlūkošanas nodaļas priekšnieces I.Frīdes vēstule (viena datne).

Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļas prokurore L.Īzaka.”

Novērtē šo rakstu:

75
2