Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

LR Ģenerālprokuratūras vadība ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru priekšgalā jau gadiem ilgi piever acis uz Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora Vadima Iļasova draudzību ar „zaļo pūķi”. Pietiek šodien publisko videoierakstu, kas tapis 2017. gada novembrī un uzskatāmi demonstrē šīs draudzības smaguma pakāpi, turklāt īpaši zīmīgi tas, ka Ģenerālprokuratūras vadība nav reaģējusi arī uz šo atgadījumu.

Nekādus oficiālus komentārus no LR Ģenerālprokuratūras Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt, tikmēr neoficiāli avoti liecina – Iļasova priekšniecība par šo „vājību”, kas nopietni ietekmē prokurora profesionālo darbību, zina jau gadiem ilgi.

Pietiek pagaidām nav izdevies detalizēti noskaidrot visus apstākļus, kādos tapis šodien publiskojamais videoieraksts, taču zināms, ka tas datējams ar 2017. gada 6. novembri, kad Iļasovs smagā reibumā nonācis policijas dienesta automašīnas aizturēto „būrī”.

Prokurors ticis aizturēts pēc tam, kad ļoti neadekvāti uzvedies tramvaja galapunktā Baltajā ielā. Viņam gan izdevies atbrīvoties, taču sekojis vēl arī konflikts ar ātras palīdzības brigādes darbiniekiem, - kad prokurors „saslimis ar asfalta slimību”, tikuši izsaukti arī tie. Savukārt ceļā uz mājām Iļasovs pazaudējis arī dienesta apliecību.

Interesanti, ka par šo atgadījumu tikusi informēta prokuratūras vadība, taču nekādi administratīvie pasākumi pret Iļasovu tā arī nav tikuši veikti. Atsevišķi avoti to skaidro ar „ģimeniskām” saitēm: Iļasova sieva studiju laikā ir draudzējusies ar tagadējo advokāti Allu Jurašu, kuras vīrs ir jaunais politiķis Juris Jurašs.

Novērtē šo rakstu:

58
25