Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas, atbalsta Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dmitrija Trofimova ierosinājumu beidzot pieņemt to ekspluatācijā. Celtniecība ir pabeigta, un infrastruktūru jau ilgstoši valsts robežas aizsardzībai izmanto robežsargi.

Šāds priekšlikums izskanēja intervijā “Spried ar “Delfi”, kādēļ kavējas pagaidu žoga būvniecība uz robežas ar Baltkrieviju” 1. oktobrī.

“Igate” atzīst, ka pašlaik ir izveidojuises nepieņemama situācija, kad gadiem intensīvi tiek ekspluatēti infrastruktūras objekti, kuru celtniecība ir pabeigta, bet kas joprojām nav pieņemti ekspluatācijā. “Igate” uzsver, ka infrstruktūra ir uzbūvēta likumā  paredzētā kārtībā un no pasūtītāja nav saņemta neviena pretenzija par tās kvalitāti.

Uzbūvēto infrastruktūru bija iespējams pieņemt ekspluatācijā jau 2019. gadā, uz ko savulaik norādīja arī Valsts būvniecības kontroles birojs. Taču pēc toreizējā iekšlietu ministra Sandra Ģirģena iniciatīvas pieņemšana ekspluatācijā tika vilcināta, tādējādi nostādot robežsargus smagas izvēles priekšā – vai nu neizmantot jau uzbūvētu infrastruktūru, vai arī to tomēr izmantot, lai gan tā nav nodota ekspluatācijā, kā to prasa likums.

“Igate” ir gatava iespējami ātrāk uzsākt un pabeigt uzbūvētās infrastruktūras nodošanu ekspluatācijā un cer, ka tādējādi tiks pielikts punkts spekulācijām ap faktiski uzbūvētajām, bet juridiski neeksistējošajām būvēm pie Latvijas – Krievijas robežas.

Novērtē šo rakstu:

40
2