Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nākot pretī gan tiem lasītājiem, kam nebija izdevies tikt pie sava jaunā politiskā trillera „Nauda” („Bailes – 3”) eksemplāra, gan tiem, kuri sūdzas par sava maciņa satura neatbilstību oficiālajai „uzplaukuma statistikai”, romāna izdevēji ir izšķīrušies par neikdienišķu soli.

Šonedēļ grāmatnīcās nonāk „Naudas” 2000 eksemplāru papildtirāža, kas tiks pārdota par absolūtu pašizmaksu. Tas nozīmē, ka grāmatas eksemplārs grāmatnīcās maksās mazāk par 6 eiro.

Grāmatas pamattirāžas pārdošana ir pilnībā nosegusi gan autora darbu, gan arī visas tehniskās izmaksas. Tāpēc tagad, nedzenoties pēc papildu peļņas, izdevēji ir pieņēmuši lēmumu papildtirāžu lasītāju rīcībā nodot par pašizmaksu, nodrošinot, lai no ienākumiem tiktu segti izdevumi par papīru un druku.

„Lai gan valstiskā statistika, kuras sastādīšanu oficiāli un aizkulisēs savu sponsoru interesēs diriģē dažādi bebrovski, rimēviči un pidkēviči, rāda strauju ekonomisko uzplaukumu, reālā aina ir gluži cita, un to labi var redzēt, izbraucot ārpus galvaspilsētas „burbuļa”. Lai nodrošinātu arī mazturīgākiem lasītājiem iespēju uzzināt, kurš un kam pa gabaliņam vien reizēm pārdod, bet reizēm vienkārši atdod Latvijas valsti, mēs esam pieņēmuši šo lēmumu atteikties no jebkādas peļņas,” izdevēju vārdā saka Indriķis Latvietis.

Šī ir vienīgā „Naudas” papildtirāža, un cita vairs nav paredzēta. Savukārt tiem lasītājiem, kuri romānu jau iegādājušies un kuru interese „Naudai” divus mēnešus nodrošināja pirmo vietu Latvijas lielāko grāmatnīcu tīklu pieprasītāko grāmatu sarakstos, tagad atliek gaidīt 2020. gadu un jaunu Indriķa Latvieša romānu.

Tiesa, Indriķis Latvietis vēl nav pilnīgi izšķīries, vai nākamais romāns drīzāk varētu būt „РИGA – 2040”, kurš bija ieplānots jau iepriekš, vai tomēr lasītāju ierosinātā „Bauda”, kas līdzšinējo „Baiļu” triloģiju varētu pārvērst par tetraloģiju.

Novērtē šo rakstu:

116
7