Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt naudu. Aprīkojot valsts, pašvaldības, aģentūru un atvasināto personu auto ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm, budžetā ietaupīsim naudu.

Mēs visi zinām, ka uzņēmumam, lai izmantotu auto privātām vajadzībām, lai darbinieks varētu braukt ar auto uz mājām, ir jāmaksā dienesta nodoklis. Taču ierēdņi izmanto auto, lai brauktu mājās, medībās u.t.t. Turklāt to dara par mūsu nodokļu naudu! Lej degvielu, pērk riepas, remontē un amortizē auto. Šeit varam ietaupīt naudu, ko novirzīt svarīgākiem mērķiem.

Privātam uzņēmumam ir jāmaksā uzņēmuma vieglo transporta līdzekļu nodoklis, ja uzņēmuma auto nav aprīkots ar GSM GPS izsekošanas ierīci, kura ir reģistrēta un tās dati ir pieejami VID. Tātad uzņēmuma darbinieki nedrīkst braukt ar auto uz mājām, jo tas nav saistīts ar saimniecisko darbību.

Taču publiskajām personām - valstij, pašvaldībām, valsts un pašvaldību sabiedrībām, aģentūrām un citām atvasinātajām personām nav pienākuma aprīkot auto ar izsekošanas iekārtām, lai nodrošinātu auto izmantošanu tikai savu uzdevumu veikšanai. Ir zināms, ka ar šiem auto brauc gan mājās, gan brīvdienās, medībās utt. par nodokļu maksātāju naudu.

Lai taupītu valsts un pašvaldību budžetu un nodokļu maksātāju naudu, nepieciešams aprīkot visus valsts, pašvaldību un atvasināto publisko personu īpašumā un lietošanā esošos auto ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm.

Ieguvums būs no ietaupītās degvielas, uzturēšanas izdevumiem, kā arī ierēdņiem nebūs jāpatērē laiks maršruta ceļa zīmju sagatavošanai, jo tās sistēma sagatavos automātiski. Arī iestāžu vadītāji varēs zināt, kur atrodas darbinieki, un varbūt atklāsies, ka visi auto nemaz nav nepieciešami funkciju veikšanai.

Parakstīties var šeit: https://manabalss.lv/i/1616

Plašāka informācija: https://xtv.lv/rigatv24/video/eDapMMZVpLB-15_12_2019_mana_balss_1_dala

Novērtē šo rakstu:

79
14