Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nākot klajā LTV raidījuma De Facto atklātajam, ka Kuveitas uzņēmums Kuwait energy vēl pirms naftas meklēšanas uzsākšanas Baltijas jūrā par 5440 latiem finansējis Ministru prezidenta Valda Dombrovska grāmatas Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi? tulkošanu latviešu valodā, izrādās – pirms gada, kad par šo tēmu premjeram jautājumus uzdeva Pietiek, Dombrovska preses pārstāvis premjera vārdā ir melojis, atbildot uz šiem jautājumiem. Ņemot vērā tēmas aktualitāti, publicējam Dombrovska vārdā pagājušā gada augustā sniegtās atbildes.

1) vai taisnība, ka augusta sākumā daudziem medijiem izsūtīta V.Dombrovska grāmata par Latviju un finanšu krīzi? Cik medijiem grāmata izsūtīta, ar kādu mērķi?

Grāmatas papildinātajā versijā latviešu valodā ir apkopota Latvijas pieredze finanšu krīzes pārvarēšanā, būtiskākie Latvijas tautsaimniecību raksturojošie rādītāji laikā no 2008. līdz 2011. gadam, ekonomistu viedokļi, kā arī V.Dombrovska un A.Oslunda analīze, salīdzinot Latviju ar Dienvideiropas valstīm. Grāmata nosūtīta reģionālajiem medijiem (kopskaitā 38), lai skaidrotu Latvijas valdības darbu, tās pieņemtos lēmumus, to ietekmi uz tautsaimniecību, kā arī ekspertu vērtējumu.

2) kas un kāpēc apmaksāja šīs grāmatas izsūtīšanu?

Ministru kabinetā akreditētie mediji grāmatu klātienē var saņemt Ministru kabineta Preses centrā, reģionāliem medijiem grāmata nosūtīta pa pastu. Kopumā pasta izdevumi sastāda 59,66 LVL kurus sedz Valsts kanceleja.

3) kur tika ņemti izsūtītie grāmatas eksemplāri? Kas apmaksāja to iegādi?

Grāmatas eksemplāri saņemti bez maksas, to izdevējs ir Ekonomistu Apvienība 2010.

4) Vai no 3. atbildes pareizi saprotu, ka Ministru prezidents grāmatas ir saņēmis kā dāvanu no Ekonomistu apvienības?

Nē. V.Dombrovska un A.Oslunda grāmata tulkota latviski un iespiesta vadības partnerības līguma ietvaros, ko īstenojusi Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Ekonomistu apvienību 2010. Tā ietvaros grāmatas tālākai izplatīšanai bez atlīdzības piešķirtas virknei institūciju, tostarp arī Valsts kancelejai. Grāmatas elektroniskā versija ir bez maksas pieejama Ekonomistu apvienības 2010 mājas lapā (http://www.ekonomisti.lv/book.php).

5) kā Ministru prezidents panācis, ka viņa grāmata tiek izsūtīta par Valsts kancelejas līdzekļiem?

Finanšu krīzes pārvarēšana ir bijusi valdības galvenā prioritāte pēdējo trīs gadu laikā. VK uzdevums ir informēt sabiedrību par Ministru kabineta darbu, tādēļ VK segusi pasta izdevumus, lai grāmatu nosūtītu reģionālajiem medijiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0