Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilsoniskās savienības (PS) valde, pirmdienas vakarā pieņemot lēmumu par Aivara Sluča izslēgšanu no partijas nepieņemamu, nedemokrātisku un neētisku uzskatu dēļ, vienlaikus izlēmusi ASV dzīvojošajam latviešu izcelsmes ārstam atmaksāt kopumā 11 665 latus, kurus viņš trīs pārskaitījumos 2009. un 2010. gadā ziedojis PS. To Pietiek apstiprināja PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis (attēlā).  

 Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis pirmdien atzina, ka viņa piemeklētie vārdi, atbildi uz Sluča neiecietīgo vēstuli sākot ar vārdiem „piekrītu tavam vērtējumam un redzējumam", bijuši, „iespējams, neveiksmīgi”. Krstovska mērķis, ielaižoties sarakstē ar Sluci, esot bijis pārtraukt šo uzskatu paušanu: „Mani tas neapmierināja, tieši tādēļ jau es iejaucos. Tie jau nav mani viedokļi! Es nekad neesmu tā domājis!”

Kristovskis noliedza, ka tik nekritisku formu sarakstē ar Sluci izvēlējies, respektējot viņu kā PS nozīmīgu ziedotāju. „Es to nevērtēju no šādām pozīcijām, es vērtēju no cilvēka pārliecības pozīcijām. Es domāju, ka cilvēks iestājās Pilsoniskajā savienībā ar domu, ka viņš respektēs mūsu programmu un vērtības,” apgalvoja Kristovskis.

Vēl pirms PS valdes lēmuma par Sluča izslēgšanu Kristovskis atzina, ka „dažkārt mērķis apvienot cilvēkus ar pārāk dažādiem viedokļiem var dārgi maksāt”. „Šķiet, pārāk ideālistiski domāju, ka cilvēks caur procesu, caur atklāto dialogu partijā spēj mainīties. Esam nonākuši pie slēdziena, ka tas tā nav – cilvēks ir palicis savās pozīcijās un acīmredzot nav izvērtējis, kādēļ iestājies Pilsoniskajā savienībā,” skaidroja Kristovskis. Viņš pat neesot pamanījis, kurā brīdī Slucis iestājies partijā.

Kristovskis nedomājot, ka skandāls, ko izraisīja viņa un Sluča politiskās sarakstes publiskošana, traucēs viņam pildīt ārlietu ministra pienākumus. „Es domāju, ka ar savu darbību es apliecināšu to, ka mana personīgā pārliecība atbilst Vienotības un Valda Dombrovska valdības mērķiem, vērtībām un tieši koalīcijas līgums, tajā iekļautās vērtības ir tas, ko es respektēšu un realizēšu,” solīja Kristovskis.

Novērtē šo rakstu:

0
0