Menu
Pilnā versija
Foto

Jaunzeme mēģina apgāzt Podiņu

Pietiek lasītājs · 07.06.2022. · Komentāri (68)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Plaši zināmā kooperatīva "Astoņkājis" dalībnieki 2018.gadā domāja, ka no laukiem nākušā Kaspara Podiņa iecelšana par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas (NMPP) priekšnieku nodrošinās turpmāku netraucētu kooperatīva darbību. Tomēr izrādījās, ka kļūšana par lielu priekšnieku maina cilvēku. K.Podiņš sāka lēnām atbrīvoties no kooperatīva darbiniekiem.

2019.gada sākumā K.Podiņš atbrīvoja no amata savu vietnieku izmeklēšanas jomā Mārtiņu Kalniņu, savu vietnieku operatīvās darbības jomā Jāni Boroviku un izmeklētāju Karīnu Plaudi. Visi trīs izgaismojās kādā lietā, kurā tie centās nopelnīt lielu, bet ne pārāk likumīgu naudiņu.

Tā kā šī trijotne bija, iespējams, noziedznieku piesedzēja Jura Juraša cilvēki VID, K.Podiņš uzreiz ieguva veselu grupu ienaidnieku. Tika kalti dažādi atriebības plāni, bet prastā mentu domāšana neļāva izdomāt ko vairāk par K. Plaudes sūdzībām un J. Juraša staigāšanu pie dažādiem cilvēkiem. Viens no šiem cilvēkiem bija no politiķu labvēlības atkarīgā VID priekšniece Ieva Jaunzeme.

Sazobē ar I.Jaunzemi radās plāns ielikt amatos tādus cilvēkus, kuri izprastu ne tikai A/Par un JV, bet arī JKP (šobrīd Konservatīvie) vēlmi nopelnīt. Ja muitā viss bija sakārtots - ielikts paklausīgs pseidopriekšnieks Raimonds Zukuls, kurš saprata, ka nedrīkst traucēt savai vietniecei Sandrai Kārkliņai-Ādminei, NMPP K.Podiņa dēļ lietas bija sarežģītākas.

Vispār plāns nebija atbrīvoties tikai no K.Podiņa. Vēl gribējās atbrīvoties arī no citiem VID darbiniekiem, kuri traucē pelnīt. Te nu atkal jāpiemin prastā mentu domāšana, jo neko vairāk par agrākās finanšu ministres-šahistes un viņas sponsora-kvadrāta plānu par rotācijām viņi nevarēja izdomāt. Labāku plānu nevarēja izdomāt arī ar gudrību neaplipinātā I.Jaunzeme.  

Kamēr I.Jaunzeme bija aizņemta ar savu politisko sponsoru plāniem par rotācijām VID vadībā, 2020.gadā K.Podiņš pieļāva kļūdu. Novērtējot kāda VID NMPP izmeklētāja darbu kādā no lietām, K.Podiņš parakstīja lēmumu par prēmijas piešķiršanu šim izmeklētājam aptuveni 10 tūkstošu eiro apmērā.

Arī I.Jaunzeme atbalstīja šādas prēmijas piešķiršanu, bet pēc dažiem mēnešiem kādam pielēca, ka tik lielas prēmijas piešķiršana varētu pārkāpt Ministru kabineta noteikumus. I.Jaunzeme kā parasti mainīja savas domas un uzsāka disciplinārlietu pret K.Podiņu, kuras rezultātā nu ir sagatavots lēmums, ar kuru K.Podiņš tiks pazemināts amatā un viņam tiks samazināta alga par 20%.

Faktu, ka K.Podiņa liktenis ir praktiski izlemts, apliecina nesenie notikumi, kad I.Jaunzeme, kura sākumā pinās melos, kāpēc rotācijas ir ļoti vajadzīgas, pirms nedēļas paziņoja, ka rotācijas VID tomēr netiks veiktas. Viņa gan nepalaida garām iespēju nodemonstrēt kārtējo glupības un cinisma devu, rotāciju atcelšanu pamatojot ar karu Ukrainā, bet fakts paliek fakts - kam tagad domāt par rotāciju, ja galvenais sponsoru traucēklis tiks noņemts par prēmijas piešķiršanu godīgam izmeklētājam. 

Jebkurā gadījumā I.Jaunzemei un viņas sponsoriem tagad ir iespēja Nodokļu un muitas policijas priekšnieka amatā ielikt savu cilvēku. Par to, kurš tas būs, oficiāli lems I.Jaunzeme. Atliek tikai cerēt, ka padomus viņai nesniedz J. Jurašs ar savu palīgu Jāni Bordānu.

Starp citu, šeit ir vietā atcerēties, kā I.Jaunzeme savas darbības sākumā pusgadu centās, lai VID tiktu likvidēta Iekšējās drošības pārvalde (IDP). Šī un tagadējā rīcība liek aizdomāties, kā interesēs patiesībā darbojas I.Jaunzeme.

Novērtē šo rakstu:

156
7