Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau iepriekš ziņots, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores izstrādājums Ieva Jaunzeme pagājušajā gadā nespēja nokārtot ierēdņa kvalifikācijas pārbaudi, ilgstoši atteicās parakstīt šo viņai nelabvēlīgo lēmumu, pēc liela spiediena tomēr to izdarīja, bet momentā arī pārsūdzēja.

Pēc būtības un likuma valsts iestādes vadītāja amatā nevar atrasties persona, kurai nav pietiekamu zināšanu un attiecīgas kvalifikācijas. Nesekmīga vērtējuma gadījumā šai personai tiek dots laiks uzlabot savas zināšanas un prasmes, pēc tam tiek veikta atkārtota pārbaude. Ja arī atkārtotajā pārbaudē tiek konstatēta iestādes vadītāja nespēja tikt galā ar saviem pienākumiem, tas no amata ir jāatbrīvo.

Šomēnes I.Jaunzemei pienāca laiks atkārtoti stāties finanšu ministra Jāņa Reira izveidotās komisijas priekšā. Divas nedēļas pirms tās I.Jaunzeme nevis pildīja savus darba pienākumus, bet drudžaini prasīja VID darbiniekiem vākt viņai informāciju, lai ar saviem tuvākajiem pielīdējiem kā parasti censtos to ietērpt smukākā iesaiņojumā.

Tomēr pat ar visu VID darbinieku palīdzību nepietika, lai I.Jaunzeme neizgāztos komisijas priekšā. Patiesībā skats bija nožēlojams, un to varētu raksturot kā citu darba rezultātu piesavināšanās, savas lomas neizpratnes, nespējas redzēt kopsakarības un elementāru zināšanu trūkuma paraugdemonstrējumu.

Aizvadītajā nedēļā I.Jaunzemei bija jāierodas uz otru vērtēšanas sēdi, bet uz to viņa neieradās, tā vietā lūdzot piešķirt papildu laiku sagatavoties. Jautājums, kāpēc viņai ir nepieciešamas papildu divas nedēļas, palika neatbildēts.

Tādējādi vismaz šobrīd I.Jaunzeme cenšas izdarīt visu, lai atliktu savu atbrīvošanu no amata kvalifikācijas trūkuma dēļ. Jautājums ir, vai J.Reiram pietiks drosmes atbrīvot šo ierēdni no amata, kuru viņa nespēj pildīt, vai arī turpināsies dažiem tik izdevīgā situācija, ka VID vadītāja amatu turpina ieņemt tik nekompetenta būtne kā I.Jaunzeme.

Novērtē šo rakstu:

101
4