Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ķīna joprojām būtu ar mieru un pat ļoti labprāt, pat par lielu cenu un, protams, neņemot vēra nekādas morāles normas un visādus genocīdus, dalīt ar krieviju uzvaru karā, taču noteikti ne zaudējumu.

Taču pirmā valsts, kas paziņoja par faktisko krievijas maksātnespēju, tādējādi samazinot iespēju klusumā vēl kaut ko nomudžināt, bija Taivana. Tieši Taivana pirmā paziņoja, ka nav saņēmusi krievijas maksājumu par valsts aizņēmuma obligācijām.

Bet mazā Lietuva sola (šis solījums gan pagaidām atrodams ukraiņu medijos) uzlikt veto EK plānotajai atļaujai transportēt sankcionētās preces uz Kaļiņigradu.

Atgādināšu, ka mazā Lietuva gandrīz lepnā vientulībā no 2006. līdz 2008. gadam 18 mēnešus aizkavēja ES un krievijas Partnerības un sadarbības līguma parakstīšanu. Lietuvas iebildumi bija pret to, ka krievija pārtrauca ogļūdeņražu piegādi Mažeiķu pārstrādes rūpnīcai, kad Lietuva rūpnīcu pārdeva poļu, nevis krievu investoram; pret to, ka krievija - kaut gan deklarējusi sevi par PSRS mantinieci - atteicās maksāt kompensācijas par PSRS nodarījumiem; pret to, ka krievija atteicās izmeklēt 1991.gada slepkavības un sabotēja Kaļiņingradā strādājušā un 2007.gadā pazudušā leišu uzņēmēja Stanislova Jucius pazušanas apstākļus..

Jautājums, kāpēc Lietuva cīnās pret krieviju bez latviešu atbalsta un kāpēc Lietuva vienmēr cīnās pret krieviju bez latviešu atbalsta.

Tāpat pret Astravjecas AES. Tikai latvieši to varēja smērēt vēlētājiem kā stratēģisko enerģētisko neatkarību no krievijas, kamēr leiši mēģināja visiem spēkiem bremzēt šo kremļa projektu.

Taču atpakaļ pie Taizemes un Ukrainas.

Ukrainas statistika pārmaiņus pasludina te Ķīnu, te ES par galveno tirdzniecības partneri. Jo tad, kad ir izdevīgi tā, tad ES valstis sadala atsevišķi un Ķīna ir pirmajā vietā, kad ir izdevīgi šitā, tad sarēķina visas ES valstis kopā un pasludina ES par galveno partneri.

2021. gada 24. jūnijā Ukraina slepenībā atsauca savu parakstu no ANO Cilvēktiesību padomes deklarācijas, ko bija parakstījušas vairāk nekā 40 valstis un ko virzīja Kanāda, aicinot Ķīnu nekavējoties ielaist neatkarīgos novērotājus Siņdzjanas uiguru filtrācijas/koncentrācijas nometnēs.

Jo citādāk Ķīna draudēja Ukrainai nepiegādāt savas kovidpotes CoronaVac (Sinovac), ko ES valstis tikai 2022. gada 10. janvārī (!) atzina par gana labām, lai ielaistu ar šo ķīniešu brīnumu vakcinētos visās ES valstīs (bet kopā ar negatīvu PĶR testu pirms izbraukšanas...).

Bet 2021. gada 7. jūlijā monovairākuma partijas Слуга народа frakcijas vadītājs Dāvids Arahamija aģentūrai Siņhua stāstīja, ka Ukrainai ir mērķis pārņemt Ķīnas Komunistiskās partijas pieredzi ekonomikas vadībā (!) un valsts būvniecībā (!).

Un par zeltu.

krievijai un Ķīnai ir pirmās divas vietas pasaulē (Ķīnai tātad pirmā vieta) zelta ieguvē, krievijas zelts aizņem 11% no pasaules apjoma.

Zelts, pēc Baidena vārdiem, ir galvenā krievijas eksporta prece.

G7 līderi nupat vienojušies sankcionēt krievijas zelta eksportu. Džonsons teicis, ka G7 veto uz krievu zelta eksportu tiešā veidā sitīs pa krievu oligarhiem un putina kara mašinēriju.

Oficiāls lēmums gaidāms jau tagad. Atgādiniet, kura lielās ofensīvas diena tā būs, kad G7 sankcionēs galveno krievijas eksporta preci?

Novērtē šo rakstu:

51
35