Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Gunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību savās valstīs, cenšas lauzt tirānu režīmus. Astra cīnījās par savas zemes - Latvijas brīvību, kuru bija okupējusi komunistu impērija - PSRS. Padomju Savienība nekādā gadījumā nebija Gunāra Astras zeme. Viņš bija Latvijas brīvības cīnītājs, nevis PSRS disidents.

Tā ir būtiska atšķirība, kas LTV Ziņu dienestam bija jāzina un jāizprot. Viņš necīnījās par PSRS režīma maiņu, Astra cīnījās par Latvijas brīvību. Disidents ir valsts iekšējais pretinieks, Astra nebija daļa no PSRS impērijas.

Lai būtu labāk saprotams - Otrā Pasaules kara laikā Francijā vai Norvēģijā nacistu pretinieki nebija disidenti, viņu mērķis bija valsts brīvība, nevis okupācijas režīma reformēšana.

No savas puses ļoti strikti atļaušos norādīt - pieminekļa atklāšanas brīdi nedrīkstēja būt klāt pilnīgi neviens no valdošās koalīcijas Saeimas deputātiem un valdības pārstāvjiem. Principā. Viņi visi ar savu balsojumu - tas ir, ar savu izvēli atbalstījuši, ka Latvijas Republikas valdībā tik ļoti atbildīgo finanšu ministra posteni uzticēja komjaunatnes nomenklatūras darbonim Jānim Reiram (ONG - Jaunā Vienotība).

Komjaunatnes funkcionārs ir pretīgāks par čekas stukaču, tas ir kolaborants, kurš pats savas brīvas gribas, neviena nepiespiests, ciniska aprēķina vadīts, kalpoja okupācijas - komunistu režīmam. Šāda situācija 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas ir pilnībā nepieņemama.

Katrs šīs Saeimas koalīcijas - JV, APar, JKP un NA deputāts ir ar savu balsi, deputāta mandātu atbalstījis šo absolūti nepieņemamo izvēli. Tieši pateicoties šādiem kolaborantiem kā Jānis Reirs, Latvijā tika vajāti brīvības cīnītāji.

Reirs un viņa komjauniešu funkcionāru organizācijas biedri lamāja, apmeloja un rīdīja čeku pret Astru un viņa domubiedriem. Nav un nevar būt nekāda attaisnojuma (atvainojos par lielajiem burtiem - bet to vēlos īpaši uzsvērt) NEVIENAM no Saeimas koalīcijas deputātiem, kurš atbalstīja valdību ar komjauniešu funkcionāru Jāni Reiru kā finanšu ministru. Tā ir brīvības cīnītāju piemiņas zaimošana.

Tas precīzi attiecas arī uz Jāni Bordānu un viņa vadīto JKP, kuri ikdienā sēž kopīgās valdības sēdēs ar Astras zaimotāju Reiru. Pat nožēlojamam konformismam ir savas robežas.

Tas nav stāsts par nožēlojamo kolaborantu Jāni Reiru, - tas ir stāsts par šīs koalīcijas biedru amorālo konformismu, nespēju apjēgt saprast kaut kādas morālās robežas. Bordāna kungs, ja jūsu izvēle ir sēdēt pie viena galda ar kolaborantu un komjauniešu funkcionāru Reiru, tad nevajadzētu līst pie Gunāra Astras.

Protams, es apzinos, ka godaprāts un veselais saprāts ir dāvana, kas ne visiem ir dots - JKP jau iepriekš ir kļuvusi bēdīgi slavena ar tuvo draudzību ar valsts noslēpumu zagļiem, viņu atbalstītājiem.

Es pat nerunāju par Krišjāni Kariņu un pārējo "Jauno" Vienotību, kura šo kolaborantu - komjaunieti Reiru apzināti izvirzīja un atbalstīja. Par šo organizāciju - ONG Jaunā Vienotība gan nevajadzētu būt ilūzijām. Tieši tāpat kā par viņu mutācijas projektu – APar, kuru ministrs Pavļuts Pārdaugavas okupācijas betona monstru dēvē par... "Atbrīvošanas" pieminekli.

Protams, nav šaubu, ka Kariņš, Bordāns, Pavļuts, Reirs un pārējie nesapratīs vai izliksies nesaprotam, par ko ir runa. Jo saprašana jau ir godīgu cilvēku dāvana.

Novērtē šo rakstu:

225
31