Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat, pēc pusdienām (lasis, makaroni, salāti) zobus tīrot uz balkona, konstatēju, ka patlaban cenšas konkurēt saule no vienas puses un auksts vējš no otras puses. Zinu, patlaban ir tas gada laiks, kad nevar zināt, kā ģērbties, jo saulē būs karsti un ēnā būs auksti. Protams, tā nav vissmagākā no problēmām. Tas tā.

Pēc apmēram 20 minūtēm došos uz televīziju raidījumu ierakstīt. Galvenā tēma mums šovakar būs tas, kas pagājušajā nedēļā notika Tukumā. Cilvēks vārdā Normunds nāca mājās četros no rīta. Kāpņu telpā kāds viņu aplaistīja ar degmaisījumu un aizdedzināja.

Cilvēka dzīvesbiedrs Artis, dzirdot viņu kliedzot un saucot, izskrēja no dzīvokļa nākt palīgā. Pirmais cilvēks guva apdegumus uz 85% no viņa organisma (!), otrs pamatīgi apdedzinājās, cenšoties viņu glābt. Runa ir par diviem gejiem. Runa ir par diviem vīriešiem, kuriem Tukumā ir kopēja saimniecība un kopējs dzīvoklis. Runa ir par diviem vīriešiem, kuri abi strādā veselības aprūpes sistēmā un palīdz glābt citus.

Tukuma policijas darbs, cik varu spriest, ir zem katras kritikas. Pirmajā ziņojumā no policijas bija teikts, ka ir konstatēts ugunsgrēks, kurā deg drēbes. Tas tika ziņots Neatkarīgajās Tukuma Ziņās, un Artim nācās sazināties ar laikrakstu no palātas slimnīcā, lai ar acīmredzamu izmisumu pateiktu, ka tās nebija drēbes, tas bija dzīvs cilvēks, kurš tur dega.

Esmu lasījis, ka policija sākotnēji arī izvirzīja variantu, ka Normunds bija gribējis uztaisīt pašnāvību. Visai savdabīgs veids, kā tā kaut ko darīt. Hinduistu mistiķis viņš taču nav. Gribu cerēt, ka pēc šāda sākuma policija uzies to, kurš to izdarīja. Atbilstoši Arta teiktajam tajā pašā dienā pa dienu Normunds savu uzbrucēju satika kāpņu telpā arī dienā, iepūta asaru gāzi acīs, cilvēks aizmuka. Acīmredzot nakts tumsā viņš atgriezās, bet jādomā, ka Normunds, ja viņš vispār pēc notikušā spēj parunāt, varēs identificēt neģēli.

Taču man te galvenais ir cita lieta. Valsts prezidents Tviterī teica, ka naidam mūsu valsti nav vietas. Premjerministrs Tviterī pateica, ka naidam mūsu valstī nav vietas. Saeimas priekšsēdētāja pati neko neteica, vien Tviterī pārpublicēja vēsti no viņas pārstāvētās Nacionālās apvienības, kurā arī bija teikts, ka naidam mūsu valstī nav vietas.

Tā būtu tā pati Nacionālā apvienība (NA), kura patlaban dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka Artim un Normundam, kā arī Jānim un Pēterim, Silvijai un Annai un visiem pārējiem viendzimuma pāriem mūsu valstī nebūtu nekādu tiesību vispār. NA ir tā, kura reaģēja histēriski uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā bija atzīts, ka Latvijā nav vienīgais savstarpējās dzīves modelis - viens vīrietis un viena sieviete, kas apprecējušies baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā.

NA arī ir tā, no kuras viens no redzamākajiem kadriem, Iesalnieks, reiz Tviterī salīdzināja geju praidu ar komunistu terorismu. Brīvdienās Iesalnieks ļoti aktīvi ņēmās pa Tviteri toņkārtā - es nevainīgs, tie, kuri mani kritizē, ir tie, kuri patiesībā nodarbojas ar naida runu. Tas šāda veida cilvēkiem ir tipiski - viņi var salīdzināt geju praidu ar komunistu terorismu, bet, ja kāds par to iepīkstas, tad tūdaļ sākas - tu pats naidu kurini, tu pats naidu kurini.

Cita starpā no Iesalnieka kunga brīvdienās mēs uzzinājām, ka žurnāliste Anita Brauna, kura Tviterī pilnīgi pareizi pateica, ka tas, kas notika Tukumā, nebūtu noticis, ja politiķi mūsu valstī nebūtu tādi kretīni attiecībā uz cilvēktiesībām, patiesībā ir propagandiste komunistu un nacistu garā, ne žurnāliste. Pats tu tāds, pats tu tāds. Jā, tā ir niķīga trīs gadus veca bērna uzvedība, bet tāda ir bijusi saruna Tviterī.

Nav tikai NA. Tieslietu (!) ministrs (!) Jānis Bordāns viņdien kādā intervijā pateica, ka Latvijā nevar būt likuma par viendzimuma pāriem, jo… Jānis Bordāns nezina, cik tādu pāru mūsu valstī ir. Tas ir jauns arguments no cilvēka, kurš citreiz ir apgalvojis (pilnīgi nepatiesi), ka viendzimuma pāri visu pēc kārtas var nokārtot pie notāra.

Bordāna kungs mums ir jurists, kas nozīmē, ka viņam ir kaut kāda izglītība, un tas savukārt nozīmē, ka viņš labi zina, ka tās ir pupu mizas. Savukārt attiecībā uz viendzimuma pāru skaitu pieļauju, ka SKDS vai tamlīdzīga iestāde ar vislielāko prieku uztaisītu pētījumu par viendzimuma pāru skaitu Latvijā, ja Bordāna kungs vai Tieslietu ministrija tādu pasūtītu.

Nav arī tikai viņš. Filmas Dvēseļu putenis scenārists nupat kādā intervijā ir nācis ar skaidrojumu par to, kāpēc filma vakar netika pie neviena Oskara ASV Kinoakadēmijas balvu ceremonijā. Tas ir atbilstoši scenārista skaidrojumam tāpēc, ka Dvēseļu putenis ir par "tradicionālām vērtībām." Tur nu jāsaka - bez komentāriem. Bez komentāriem vispār.

Un, protams, ir arī baznīca. Romas katoļu baznīca ir bijusi institucionāli homofobiska kopš laika gala, kas ir ironiski, ņemot vērā to, cik daudzi no tās priesteriem laika gaitā ir palaiduši rokas konkrēti gados jaunu vīriešu un bieži vien arī zēnu virzienā. Vanaga luterāņi ir institucionāli homofobiski, kad pāris mācītāji iepīkstējās, ka varbūt tā nevajag, Vanaga luterāņu baznīcas reakcija bija viņus padzīt no baznīcas vispār. Ļoti "kristīgi."

Un vēl viena lieta, un tad man tiešām būs uz televīziju jādodas. Kamēr vienīgie sabiedrībā patiešām redzamie cilvēki, kuri ir atklāti geji, būsim es un ārlietu ministrs, politiķi varēs turpināt izlikties, ka problēmas nekādas nav. Ar to es negribu atņemt ne kripatiņas no tā, ko dara izmisīgi vajadzīgā Mozaīka un izmisīgi vajadzīgie Kaspars, Kristīne, Linda un citi.

Taču 30 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas no skapja nav iznācis neviens pats aktieris vai aktrise, neviens pats sportists vai sportiste, izņemot olimpieti Līgu Kļaviņu, neviens pats mūziķis vai mūziķe. Neticu, ka tās ir jomas, kurās nav neviena paša geja vai lesbietes vispār. Un, ja gadījumā kāds no tiem patlaban lasa šo tekstu - jūs, cienītais vai godātā, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aplaistīt ar degmaisījumu un aizdedzināt.

Jauku visiem šo pirmdienu!

Novērtē šo rakstu:

33
156