Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti žēl, ka tik svinīgu Latvijas pilsonības iegūšanas brīdi sarūgtināja Pilsonības un migrācijas lietu  pārvaldes (PMLP) attieksme pret cilvēkiem manā situācijā.

Īsumā. Ukrainas pilsoņiem Latvijas pilsonības iegūšanai ir jāatsakās no Ukrainas pilsonības un jāiesniedz attiecīga izziņa. Jāatdod arī visi personu apliecinoši dokumenti. Pēc svinīga solījuma par uzticību Latvijas Republikai PMLP TUVĀKĀJĀ LAIKĀ sagatavo MK rīkojuma projektu un cilvēku aicina uz dokumentu noformēšanu.

Jau trešo mēnesī PMLP man piedāvā gaidīt, jo pēc 25. novembra uzticības solījuma  šī iestāde vienkārši nesagatavoja manus dokumentus uz tuvāko MK sēdi 14.12. 2021. gadā un izskaidro šo situāciju ar Covid pandēmiju.

Interesanti arī tas, ka pārsvarā naturalizācija attiecināma uz Latvijas nepilsoņiem, nevis ārzemniekiem, kā biju es. Tāpēc gan uzticības solījuma sakarā, gan sarakstē PMLP uzsver, ka “Jums (nepilsoņiem) ir DERĪGS dokuments un ir jāgaida ilgi”… Atvainojos, ko darīt bijušajiem Ukrainas pilsoņiem, kuri paliek bez jebkādiem dokumentiem?

Šobrīd es nevaru noslēgt darba līgumu, un man ir ierobežojumi visās civilās jomās! PMLP uz  vēstulēm neko neatbild, bet telefoniski skaidro: „Gaidiet, Jūs taču neesat tāda vienīgā.” Neesmu gan, bet nepilsoņiem paliek derīgi dokumenti, man ne!

Neizsakāmi skarbi. Desmit gadus gaidītais svinīgais brīdis pārvēršas gaidīšanas murgā un sajūtas, ka esi cilvēks vispār bez pilsonības, jau nerunājot par materiālajiem zaudējumiem šajā sarežģītajā laikā. Vai tiešām nelielam bijušo Ukrainas pilsoņu skaitam, kuri iemācījās valodu, vēsturi, kultūru, ir jāgaida  dokumenti vairākus mēnešus  kopā ar nepilsoņiem?

Milzīgs paldies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par iespēju Covid laikā palikt bez darba neizsniegtas pases dēļ.

Nav ko teikt.

PMLP atbilde:

Labvakar! Patiesi atvainojamies par sagādātajām neertībām! Skaidrojam, ka Jūsu rīcībā esošā uzturēšanās atļauja ir personu apliecinošs dokuments, kas ļauj Jums apliecināt savu identitāti Latvijā, līdz tiks noformēti Jūsu jaunie personu apliecinošie dokumenti. Ja Jums ir nepieciešama arī izziņa par to, ka Jūsu uzturēšanās atļauja ir personu apliecinošs dokuments, aicinām sazināties ar Pārvaldi. Papildus precizējam, ka Pārvalde ir Jums sniegusi atbildes uz visām saņemtajām ziņām, kā arī sazinājusies ar Jums personīgi, lai skaidrotu radušos situāciju.

Novērtē šo rakstu:

58
8