Menu
Pilnā versija
Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Rudolfs Bremanis · 08.02.2021. · Komentāri (76)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta gandrīz visa māja.

Vai šie, kā izskatās - profesionālie laupītāji - jelkad tiks notverti? Tikpat operatīvi kā tika identificēti un sodīti visi tie jaunieši, kas Latvijas proklamēšanas dienā, 18.novembrī pērn savācās pie Brīvības pieminekļa un nodziedāja „Dievs svētī Latviju, iespējams neievērojot 2 metrus. Vai visi tie noziedznieki, kas 22.janvārī sodīti masveidā ar 1000-2000 EUR sodiem? Vai, braucot divatā mašīnā?

Kāpēc tad, kad ir jāizmeklē šādas smagas laupīšanas, ko veic, ļoti iespējams, bruņoti recidīvisti, mums vienmēr trūkst resursu un ir nespēja atklāt šīs lietas... Rebenoka gadījums jau arī tak esot bijusi tikai parasta laupīšana. Nu tad tik grūti noķert kaut kādus laupītājus?

Nav resursu? Nestāstiet pasakas. Kad bija jāarestē Arnolds Babris un viņa ''Viņķeles miskaste'', tad pēkšņi sabrauca 12 (!!!) ekipāžas. Vēlāk Jēkabpils policisti pat smējās, ka nekad Jēkabpilī nebija redzējuši tik daudz ekipāžu, pat bēdīgi slavenajā spēļu zāles laupīšanas lietā esot bijušas trīs ekipāžas.

Arī Brīvības Braucienu dalībnieki visi tiek izsekoti Facebook un fiksēts katrs ieraksts, un tiek ceptas augšā tādas brīnumu lietas, ka nu tik.. Un vēl tiek draudēts, ka turpmāk tiks bargi sodīti cilvēki par sava viedokļa paušanu internetā? Tam, redz, pietiks resursu.

Varbūt pietiek apkarot savu tautu un līdzcilvēkus, bet varbūt sākt gribēt pasargāt to un palīdzēt? Tāda gadījumā nav policijas funkcija? Tūlīt pēc pusotras stundas atkal sākas komandantstunda, un varonīgie policisti atkal varēs tvarstīt pa pagalmiem jauniešus un likt 2000 EUR sodus.

Kāpēc šos resursus nevar veltīt šo konkrēto smago laupīšanu izmeklēšanā?

Lūdzu, rakstiet man, ja arī jūs esat cietuši no smagiem noziegumiem un policija izrāda bezspēcību izmeklēt tos. Tāpat rakstiet, ja policija ir atteikusies pieņemt jūsu iesniegumu par kādu lietu. Vairāki cilvēki jau ir ziņojuši par tieši tādiem gadījumiem.

Attēlā - Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Novērtē šo rakstu:

215
15