Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja jau Skultes sašķidrinātās gāzes (LNG) terminālis sniegšot Latvijai būtisku labumu un tam ir paredzēts piešķirt nacionālā interešu objekta statusu - kādēļ valdība neparedz rīkot konkursu tā īstenošanai, lai izvēlētos Latvijai labāko risinājumu? Latvenergo/ Conexus būtu šajā konkursā jāpiedalās! Varas sponsoru intereses atkal svarīgākas par Latvijas sabiedrības interesēm?

‍Kas zīmīgi - ne valdība, ne šī projekta virzītāji joprojām nav spējuši sabiedrībai prezentēt  jel kādu ticamu aprēķinu, kas parādītu, kā caur Skultes LNG termināli mēs varēsim iepirkt DAUDZ izdevīgāk (tā mums tiek solīts...) TO PAŠU gāzi, kuru mēs varētu nopirkt caur Klaipēdas un Paldisku (būs rudenī) termināļiem, netērējot naudu savējam.

Vai tiešām nebija iespējams Baltijas valstīm savā starpā vienoties, kā kopīgi visefektīvākajā veidā varētu sevi nodrošināt ar vajadzīgajām gāzes piegādēm, ja ar Klaipēdas un Paldisku terminālu jaudām pilnībā būtu nodrošināti? Kāpēc uzturēt trīs terminālus, ja pietiktu ar diviem? Kam tas būs izdevīgi?

Turklāt! Kamēr uzcelsim šo Skultes LNG termināli, gāzes patēriņu varētu būtiski samazināt, īstenojot apjomīgus energoefektivitātes pasākumus (piemēram, ēku siltināšana) un energoresursu diversifikāciju (pārejot uz atjaunojamajiem energoresursiem).

‍To visu jau sen varēja sākt īstenot - valstij vienkāršojot ēku siltināšanas procedūru un līdzdarbojoties siltināšanas procesa uzsākšanā (nodrošinot energoauditu un projektu izstrādi), palīdzot ar finansējumu, tādējādi padarot siltināšanas procesu pieejamu plašai sabiedrības daļai - jo sevišķi tai, kurai apkures izdevumi sastāda visbūtiskāko izdevumu daļu.

Tas būtiski samazinātu ne tikai mūsu siltuma rēķinus, bet arī Latvijas atkarību no gāzes. Ak, nu jā - bet tad jau nevajadzētu celt to gāzes terminālu?! Šai varai tas nav izdevīgi! 

Latvijas sabiedrības vai varas sponsoru intereses - tā ir jūsu iespēja to izvēlēties 1.oktobrī, piedaloties Saeimas vēlēšanās.

Red.piez. Krišjāņa Kariņa valdība šodien nolēma piešķirt nacionālo interešu objekta statusu Skultes LNG terminālim.

Novērtē šo rakstu:

121
17