Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Turpinot aktuālo jautājumu par SIA “Rīgas meži” paziņojumiem par briežu dārza “Rīgas brieži” medību tiesību izsoļu rīkošanu, kurā izsoles priekšmets ir minētā kapitāluzņēmuma 42 staltbriežu (skaits ir provizorisks) medību tiesību noma, kā mērķis ir masveida to nonāvēšana, Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Latvijas Reģionu apvienības Rīgas domes frakcijas deputāts Valdis Gavars, izmantojot deputāta tiesības, 2023.gada 1.augustā pieprasīja SIA “Rīgas meži” sniegt paskaidrojumus par darbībām, kuras saistās ar staltbriežu nonāvēšanu.

Nākamajā dienā tika saņemta atbilde no SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājas Anitas Skudras (attēlā), kurā norādīts, ka jau kopš 2021. gada rudens viņi risina situāciju un ka sākotnēji definētās briežu dārza vajadzības nav iespējams nodrošināt, jo laika gaidā radušās neatgriezeniskas izmaiņas dzīvnieku ģenētiskajā fondā, kā arī tas rada finansiālu slogu staltbriežu un tā dārza uzturēšanā.

Reaģējot uz saņemto atbildi, tai pašā dienā Rīgas domes NA/LRA frakcijas deputāti publicēja oficiālu paziņojumu, kurā pieprasa SIA “Rīgas meži” nekavējoties pārtraukt šādu izsoļu rīkošanu un tamlīdzīgas darbības, jo briežu dārzs tika izveidots, lai pavairot labāko Latvijas dabisko briežu populāciju īpatņus un uzlabot apkārtējo mežu bioloģisko daudzveidību.

Esam priecīgi paziņot, ka SIA “Rīgas meži”, apsverot Rīgas domes frakcijas NA/LRA publisko aicinājumu, ir pārtraukusi jebkādas darbības, kuras saistītas ar staltbriežu izsolēm un dzīvnieku nonāvēšanu, vienlaikus apliecinot, ka staltbriežu ganāmpulks tiks uzraudzīts un apsaimniekots, balstoties uz labākajām dzīvnieku kopšanas prasībām.

Rīgas domes frakcijas NA/LRA deputāts V.Gavars norāda: “Mūsu frakcijai beidzot ir izdevies panākt, ka kārtējo progresīvo ideju aizsegā netiks nežēlīgi nogalināti staltbrieži. Tā tiks ļauts turpināt vairot briežu sugas un priecēt briežu dārza apmeklētājus, kas arī bija sākotnējā briežu dārza izveides ideja un mērķis.”

Novērtē šo rakstu:

34
6