Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bērnu vecāki ir nobažījušies, ka Ķekavas novada mājas lapā publicēti pirmsskolas izglītības iestādēs uzņemto bērnu saraksti, kuros norādīti arī bērnu dzimšanas dati, - viņi uzskata, ka tas ir personas datu aizsardzības pārkāpums. Novada dome gan sakās esam pārliecināta, ka nekādi normatīvie akti nav pārkāpti, jo datu publicēšanai paši vecāki devuši atļauju.

“Ķekavas novada domes lapā ir publiski pieejami saraksti ar bērnu datiem, kas ir pretrunā ar datu aizsardzības likumu. Varat pārliecināties paši, kurā bērnudārzā iet kurš bērns. Pat dzimšanas dati ir publiskoti. Pietrūkst tikai fotogrāfiju un mājas adrešu,” raksta Pietiek lasītājs.

Pietiek pārliecinājās, ka Ķekavas domes mājas lapā tiešām pieejami saraksti ar visu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu datiem http://kekava.lv/pub/index.php?id=569.

Taču novada pašvaldības sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Vineta Geka skaidro, ka Ķekavas novada pašvaldības bērnudārzos uzņemto bērnu saraksti pašvaldības mājaslapā publiskoti, saņemot vecāku rakstisku piekrišanu.

“Vecāki, kad aizpilda pieteikumu ar lūgumu reģistrēt savu bērnu pašvaldības elektroniskajā datu bāzē pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai, var izvēlēties un atzīmēt sev vēlamo variantu par datu publiskošanu, proti,  vai viņi piekrīt vai nepiekrīt sava bērna personas datu apstrādei - vārda, uzvārda, dzimšanas datuma un pieteikuma reģistrācijas datuma publicēšanai Ķekavas novada pašvaldības mājaslapā,” norāda pašvaldības pārstāve.

Pēc viņas sniegtās informācijas, tikai viens no vecākiem ir atzīmējis, ka nepiekrīt šādu datu publicēšanai, pārējie visi ir piekrituši.

Bērnu rindas saraksta publiskošana tiekot veikta pēc vecāku pašu pieprasījuma, lai viņi varētu sekot rindas virzībai, uzsver domes pārstāve. Ķekavas novada pašvaldība pašlaik strādājot, lai šī gada otrajā pusgadā varētu ieviest kodēto sistēmu bērnu rindas sarakstā.

Novērtē šo rakstu:

0
0