Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzreiz pēc valsts svētkiem klajā nāks jaunais Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksts, kurā šoreiz salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būs vērojamas īpaši nozīmīgas pārmaiņas.

Šis būs jau sešpadsmitais Latvijas miljonāru TOP 100, kas tradicionāli tiek veidots sadarbībā ar Lursoft datu bāzēm un korporatīvo finanšu kompāniju Laika Stars, izmantojot Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas informāciju. Baltic Screen, Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas veidoto sarakstu decembra numurā publicēs biznesa žurnāls Kapitāls.

Saraksta veidošanas metodika nav mainījusies, taču jaunā Latvijas miljonāru TOP 100 veidošanā ir bijusi virkne jaunievedumu, kuru kopējā nostādne – panākt maksimālu īpašumu novērtējumu precizitāti. Turklāt šogad pirmoreiz papildus Latvijas miljonāru TOP 100 izveidoti arī bagātāko ģimeņu un „savādo miljonāru” saraksti. Sekas - nozīmīgas pārmaiņas šogad ir notikušas pat bagātāko cilvēku saraksta pirmajā desmitniekā.

Pēdējie gadi arī Latvijas bagātākajiem cilvēkiem ir bijuši ļoti skarbi: 2008. gadā „zelta simtnieka” pārstāvji kopumā īpašumu vērtības kritumā zaudēja apaļu miljardu, 2009. gadā „pagaisa” 220 miljoni latu, un arī 2010. gadā simtnieka īpašumu vērtība samazinājās par aptuveni 70 miljoniem.

Kopumā pirms četriem gadiem Latvijas 100 bagātāko cilvēku īpašumu kopvērtība bija 3,17 miljardi, bet pašlaik – tāpat kā gadu iepriekš – ir vairs tikai 1,7 miljardi latu. Bet kuri tagad ir Latvijas visbagātākie cilvēki? Par to Kapitāls un saraksta veidotāji informēs preses konferencē, par kuras laiku un vietu tiks paziņots jau drīzumā.

Novērtē šo rakstu:

0
0