Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Steidzot pildīt politisko pasūtījumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) oficiāli pieprasījis tam sniegt informāciju par masu informācijas līdzekļu Nacionāļi, PIETIEK!, Reformisti, PIETIEK! un Saskaņieši, PIETIEK! izgatavošanas un izplatīšanas izmaksām, kā arī to atspoguļojumu grāmatvedības uzskaitē. Šo pieprasījumu komisku padara fakts, ka visu šo informāciju KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča (attēlā) pieprasījusi par avīzēm, kas vēl nemaz nav iznākušas un līdz ar to nav arī izplatītas.

Oficiālā vēstulē KNAB priekšnieka vietniece pieprasījusi "ierasties Birojā informācijas sniegšanai par masu informācijas līdzekļu Vienotība, PIETIEK!, Nacionāļi, PIETIEK!, Reformisti, PIETIEK!, Saskaņieši, PIETIEK! izgatavošanas, izplatīšanas izmaksām un finansēšanas avotiem, kā arī to atspoguļojumu grāmatvedības uzskaitē, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un iepriekš minēto darījumu dokumentu (līgumi, rēķini, bankas, kases dokumenti u.c.) apliecinātas kopijas".

Otrdien KNAB vadība nespēja vai nevēlējās sniegt Pietiek nekādus izskaidrojumus - uz ko tā cer, pieprasot dokumentus par tādu izdevumu izgatavošanu un izplatīšanu, kuri vēl nemaz nav ne izgatavoti, ne izplatīti.

Kā zināms, līdz šim klajā nācis tikai pirmais izdevuma Vienotība, PIETIEK! numurs nepilna miljona eksemplāru tirāžā, savukārt pārējo izdošanai aicināti pieteikties ziedotāji. Turklāt interesanti, ka KNAB neko nevēlas zināt par vēl vienu neiznākušo izdevumu - Lembergisti, PIETIEK!.

Savu vēlmi iepazīties ar neiznākušu un neizplatītu avīžu izgatavošanas un izplatīšanas izdevumiem KNAB pamato ar likuma normu, kas tā darbiniekiem ļauj nekontrolēti un bez pamatojuma pieprasīt no jebkuras personas jebkuru informāciju, ko tie vēlas.

"Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 10.panta pirmās daļas 4.punktā ir noteikts, ka Biroja amatpersonām ir tiesības pieprasīt un saņemt bez maksas no valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem, organizācijām, amatpersonām un citām personām informāciju, dokumentus un citus materiālus neatkarīgi no to slepenības režīma," savā pieprasījumā norāda Jurča.

KNAB pieprasījumā savu interesi pamato ar to, ka "Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir noteikts pienākums līdz vēlēšanām veikt politisko partiju, to apvienību un ar politiskajām partijām, to apvienībām nesaistīto personu priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēra ierobežojumu kontroli".

Taču KNAB vadība otrdien nespēja paskaidrot, kādā veidā tā spējusi par vēl neiznākušām avīzēm konstatēt, ka uz tām būs attiecināma priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēra ierobežojumu kontrole.

Visu šo informāciju KNAB pieprasījis Endo Lapsam, kurš ir izdevuma Vienotība, PIETIEK! izdevēja SIA Fox Communications īpašnieks. Interesanti, ka pašai SIA Fox Communications KNAB nekādu informāciju oficiāli nav pieprasījis - ne par iznākušām, ne neiznākušām avīzēm.

Kā zināms, jau nākamajā dienā pēc avīzes Vienotība, PIETIEK! iznākšanas partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars publiski paziņoja: "Primāri vēlamies noskaidrot, kas ir šā izdevuma finansētājs!" KNAB darbības līdz šim ir bijušas atbilstošas šim pasūtījumam.

Novērtē šo rakstu:

0
0