Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

KNAB, kas pēc ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) iesnieguma, sācis pārbaudi par energoapgādes monopolista Latvenergo meitasfirmas a/s Sadales tīkls bijušā valdes priekšsēdētāja, tagad energofirmas Jauda attīstības direktora Ivara Liuzinika iespējamo likuma par valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanu pārkāpumu, Ekonomikas ministrijai (EM) pieprasījis papildus informāciju par Latvenergo.

Noprotams, ka KNAB mulsina tas, vai Liuziniks, vadot Sadales tīklu un lemjot arī par vairākus miljonus vērtiem iepirkumiem no energofirmas Jauda, bijis valsts amatpersona vai tomēr nē. Līdz ar to, ja tiks secināts, ka Liuziniks nav bijis valsts amatpersonas statusā, ieņemot Sadales tīkls valdes priekšsēža amatu, tad viņš izspruks sveikā no aizdomām par iespējamo interešu konfliktu.

Pietiek teica ekonomikas ministra Arta Kampara preses pārstāve Elīna Bīviņa, KNAB ministriju informējis, ka atbildes sniegšanai pēc būtības par Kampara rosināto pārbaudi birojam nepieciešama vēl papildus informācija. Pagaidām nav zināms, kad KNAB pārbaude par Liuziniku beigsies.

Pietiek ziņoja, ka februāra beigās KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļa sāka pārbaudi par Liuzinika interešu konflikta likuma iespējamo pārkāpumu.

Pēc Pietiek rakstītā, KNAB pērn jūnija vidū aizturētais bijušais Sadales tīkls valdes priekšsēdis Liuziniks iekārtojies energofirmā Jauda, kas ir viena no vērā ņemamām Latvenergo izsludināto iepirkumu uzvarētājām. Pērn maijā Jauda no Liuzinika vadītā Sadales tīkla saņēmusi pasūtījumu par 3,29 miljoniem latu un bijusi partnere arī citos miljonu vērtos Latvenergo un Sadales tīkls iepirkumos kopumā par vēl vairāk nekā četriem miljoniem latu.

Liuziniks no amata Sadales tīklā bija spiests atvadīties pērn vasarā, pēc tam kad KNAB viņu kopā bijušo Latvenergo prezidentu Kārli Miķelsonu un viņa vietnieku Aigaru Meļko aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu. Miķelsons un Meļko toreiz nonāca aiz restēm, bet Liuzinikam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Energofirma Jauda, kurā par attīstības direktoru sācis strādāt Liuziniks, ir ļoti cieši saistīta ar viņa bijušo darbavietu a/s Sadales tīkls, jo Jauda ir viens no lielākajiem dažādu elektromateriālu un iekārtu (kabeļi, slēdži, izolatori, drošinātāji, līniju armatūras, transformatoru apakšstacijas u.tml.) ražotājiem Latvijā, no kuras lielus iepirkumus veikusi Latvenergo un tās meitasfirmas.

Novērtē šo rakstu:

0
0