Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par apvienības Par labu Latviju (PLL) varbūtējo partiju finansēšanas likuma pārkāpumu, pieņemot ārvalstu finansējumu priekšvēlēšanu kampaņai.

Pietiek jau informējis, Vācijas valdības finansēta liberāli politiska organizācija Frīdriha Naumana fonds augusta beigās organizēja PLL politiķus izglītojošu semināru par vēlēšanu kampaņām.

PLL politiķi seminārā izglītoti par psiholoģiskajiem aspektiem un vēlētājiem nepieciešamo informāciju, priekšvēlēšanu darbu ar dažādu sociālo un profesionālo grupu vēlētājiem, par darbu pie brīvdabas teltīm un to, kā reaģēt uz provokācijām. Tāpat seminārā PLL dalībnieki apguvuši prasmes sociālo tīklu mārketingā un to, kā atrast atbalstītājus, izmantojot internetu.

Kopumā šogad PLL vajadzībām ārvalstu organizācija organizējusi vismaz trīs priekšvēlēšanu seminārus, un to, ka PLL vajadzībām šādi semināri patiešām organizēti, nav noliedzis arī apvienības preses pārstāvis Edgars Vaikulis. Viens no tiem rīkots potenciālajiem deputātu kandidātiem, bet divi – partijas jauniešiem par aģitācijas un līderības jautājumiem.

PLL gan kategoriski nevēlas atklāt to, kādas summas Vācijas fondam izmaksājuši semināri, taču apgalvo, ka faktiski noticis savdabīgs „maiņas” darījums, - PLL savukārt organizatoriski un finansiāli atlīdzinājusi, Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa jauniešiem dodoties uz Lielbritāniju, lai tur piedalītos politiskajā aģitācijā.

Taču Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likums šādu „maiņas darījumu” iespējamību nepieļauj, skaidri norādot, ka dāvinājumus un ziedojumus politiskās organizācijas var pieņemt tikai un vienīgi no Latvijas pilsoņiem un personām, kam saskaņā ar likumu ir tiesības saņemt Latvijas nepilsoņa pasi.

Novērtē šo rakstu:

0
0