Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau janvārī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldē ir pieņemts lēmums izbeigt kriminālprocesu, kas bija sākts saistībā ar nu jau bijušā nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK ģenerālsekretāra Aigara Lūša amatpersonas deklarācijā norādītajām ziņām. Taču vienlaikus tiekot lemts jautājums par jauna kriminālprocesa sākšanu.

 

"2015.gada janvārī VID Finanšu policijas pārvaldē tika pieņemts lēmumus par kriminālprocesa izbeigšanu par, iespējams, nepatiesu ziņu norādīšanu lielā apmērā kārtējā 2012.gada valsts amatpersonas deklarācijā," trešdien uz Pietiek jautājumu atbildēja Valsts ieņēmumu dienests.

Taču tas nenozīmējot, ka Lūsim ir pamats atslābt: "Uz doto brīdi VID Finanšu policijas pārvaldē tiek lemts jautājums par kriminālprocesa uzsākšanu par iespējamo izvairīšanos no nodokļu nomaksas un citiem iespējamajiem pārkāpumiem, kas paredzēti Krimināllikuma XIX nodaļā „Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā”."

Iepriekš bija ziņots, ka Finanšu policijas pārvalde pagājušā gada oktobrī sākusi kriminālprocesu par bijušā Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Lūša, iespējams, nepatiesu ziņu norādīšanu viņa 2012. gada valsts amatpersonas deklarācijā lielā apmērā.

Pēc šo ziņu nopludināšanas atklātībā Lūsis bija spiests atstāt amatu Nacionālajā apvienībā, un ziņas par to, ka tiek izskatīta iespēja sākt jaunu kriminālprocesu, viņu joprojām distancēs no jebkādas aktīvas politiskās darbības.

Kriminālprocess bija uzsākts pēc Krimināllikuma 219.panta 2 daļas - par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par to varēja tikt piespriesta arī īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Vēl decembrī VID informēja, ka kriminālprocess atrodoties izmeklēšanas sākuma stadijā, tāpēc plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs VID nesniedzot. Kā izrādās, jau nepilnus divus mēnešus vēlāk kriminālprocess ir izbeigts.

Kā ziņojuši mediji, Lūsis iepriekš bija iesaistījies ievērojamos darījumos, kas saistīti ar maksātnespējīgā uzņēmuma Peltes īpašumi zemes iztirgošanu Ķīšezera piekrastē. Daļa no darījumiem bija veikti pēc Lūša kļūšanas par Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru.

Foto no ekonomika.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0