Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) nevēlas skaidrot – vai spiedienu uz laikraksta Dienas Bizness darbiniekiem konkrētu publikāciju sakarā viņa preses sekretārs, kādreizējais šī laikraksta darbinieks Andrejs Vaivars (attēlā) ir izdarījis premjera uzdevumā vai arī pats pēc savas iniciatīvas. Pagaidām klusē arī pats Kučinska preses sekretārs.

„Jau pēc pirmajiem kritiskajiem rakstiem LR Ministru prezidenta biroja augsta ranga darbinieks sāka apzvanīt savus bijušos kolēģus - Dienas Biznesa žurnālistus - ar tekstiem, ka tā rakstīt nevajagot, tā maksātnespējas administratori drīz vien mūs iesūdzēšot tiesā,” – tā laikraksta ievadslejā šorīt paziņojis tā izdevējs Jānis Maršāns. Šī ir skaidra norāde uz vienu personu – bijušo Dienas Biznesa komentētāju, tagadējo premjera Kučinska preses sekretāru Andreju Vaivaru.

Taču premjers Kučinskis pagaidām nav vēlējies paskaidrot – kā viņš kā valdības vadītājs un politiķis vērtē laikrakstā publicēto. Ministru prezidents arī nav vēlējies atklāt – vai šī „apzvanīšana” ir notikusi viņa uzdevumā un vai viņš un viņa preses sekretārs šādā veidā ir vēlējušies ietekmēt mediju neatkarību.

Tāpat kā viņa darba devējs arī premjera preses sekretārs, kādreizējais žurnālists Vaivars nevēlējās atbildēt uz jautājumu, vai viņš saviem bijušajiem kolēģiem ir zvanījis pēc personiskās iniciatīvas vai Ministru prezidenta uzdevumā.

Vismaz pagaidām Kučinska preses sekretārs nav vēlējies atbildēt arī uz jautājumiem, kuriem tieši Dienas Biznesa darbiniekiem viņš ir zvanījis, ar kādu mērķi  sazinājies un kādus konkrētus jautājumus, vērtējumus un aicinājumus izteicis Dienas Biznesa žurnālistiem.

To, ka šāds spiediens uz žurnālistiem noticis pēc Ministru prezidenta rīkojuma, netieši apliecina arī Kučinska pēdējā laika vairākkārtējie nesavaldīgie un nepārdomātie publiskie izteikumi.

Vispirms Ministru prezidents nāca klajā ar apgalvojumu, ka pēdējās nedēļās pret finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu esot sākta „organizēta kampaņa”, kurai „visai droši” esot pievērsta drošības dienestu uzmanība.

Savukārt pēcāk, jautāts par to, vai ir parādījusies kāda jauna informācija par „organizēto kampaņu”, Kučinskis bija spiests atzīt, ka nekā jauna neesot. Toties viņam esot drošas ziņas, ka tik „melnu” priekšvēlēšanu periodu kā šogad Latvija vēl nekad nebūšot piedzīvojusi.

Novērtē šo rakstu:

246
2