Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā Krievijas nodevīgo iebrukumu Ukrainā mūsu acīm aizsedz gan Kremļa propaganda, gan operatīvi taktiskās situācijas straujā mainība, gan vispārējā t.s. “kara migla”, šeit ir saraksts ar informācijas avotiem no Ukrainas iekšienes, kas sevi pierādījuši kā vienlaikus kvalitatīvus un operatīvus.

Biznesa ziņu aģentūra “ЛIГА-БiзнесIнформ” un tās vispārējo ziņu sadaļa News.liga.net — ģimenes uzņēmums, kas kopš deviņdesmito gadu sākuma piedāvāja juridiskās informācijas datubāzes un biznesa ziņu produktus, kamēr ar laiku kļuva par pilnvērtīgu ziņu aģentūru. Auditorijas aptaujās un profesionāļu vērtējumā katru gadu iegūst augstāko atzinību kā visuzticamākais un neitrālākais Ukrainas ziņu avots. Publicē tikai pilnībā verificētas ziņas, jo īpaši pašreizējā situācijā. Visas ziņas tiek tulkotas arī krieviski, ir laba teksta tiešraides hronika par aktuālajiem kara notikumiem.

https://news.liga.net/politics/chronicle/novaya-ugroza-iz-rossii-vse-glavnoe-ob-eskalatsii-voennoy-agressii-rf-protiv-ukrainy-live

“Kyiv Post” — Ukrainas angliski rakstošais portāls un iknedēļas drukātais izdevums, kurā strādā kā vietējie, tā no Rietumiem iebraukušie žurnālisti un redaktori. Īpašnieki vienmēr bijuši ārvalstu investori Ukrainā, kam nav saistības ar vietējām politiskām interesēm vai Kremli. Šis ir populārākais Ukrainas medijs tai auditorijas daļai, kas neprot nevienu no austrumslāvu valodām un lasa tikai angliski. Trūkums — “Kyiv Post” izmanto mazu serveri, kurš lielu notikumu (revolūcijas, aneksijas, kara) gadījumos ne vienmēr spēj apstrādāt lielo pieprasījumu plūsmu. 

https://www.kyivpost.com/

“Українська правда” — 2000. gadā izveidots internetmedijs, kuru dibināja gadu vēlāk noslepkavotais žurnālists Heorhijs Gongadze. Viens no visvairāk respektētajiem medijiem kā Ukrainā, tā ārzemēs. Ziņo par notikumiem ukrainiski, krieviski un angliski.

https://www.pravda.com.ua/eng/

УHIAH — lielākā privātā ziņu aģentūra, ietilpst “Studija 1+1” raidošo un internetmediju konglomerātā, lielākā ziņu daļa pieejama bez maksas.

https://www.unian.net/

УКРІНФОРМ — vecākā Ukrainas ziņu aģentūra, dibināta 1918.gadā un līdz pat šim laikam pieder valstij. Dažādos apjomos ziņas no Ukrainas pieejamas ne vien ukrainiski un angliski, bet arī vēl sešās citās valodās.

https://www.ukrinform.net/

Šie ir “cietākie” un bezkaislīgākie informācijas avoti par notikumiem Ukrainā, kas ar ilggadēju darbu izpelnījušies labāko reputāciju un arī šobrīdējā kara jucekļa laikā palīdz savai auditorijai saglabāt skaidras galvas kā savā valstī, tā ārzemēs.

Novērtē šo rakstu:

74
63