Menu
Pilnā versija
Foto

Kur palikusi Latvijas Kredītņēmēju apvienība?

Aleksandrs Morozovs, PIETIEK lasītājs · 09.05.2011. · Komentāri (15)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu, lai vērstu jūsu un visas sabiedrības, ka arī likumdevēju uzmanību uz vairākiem būtiskiem un pašlaik aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas iedzīvotāju iespējam apmaksāt nesen ņemtos lielos kredītus.

Esmu mazliet neizpratnē, kādēļ Latvijas Kredītņēmēju apvienība (LAKRA), kas visu laiku iestājusies par kredītņēmēju interešu aizstāvību, pašlaik klusē un neiesaistās ja ne aktīvā rīcībā, tad vismaz diskusijā par jautājumu, kas tieši skar lielu daļu lielo kredītu ņēmēju – pabalstu griestu saglabāšana.

Valdība vēlas saglabāt pabalstus ierobežotā apjomā, un šie ierobežojumi vistiešāk skar tieši to sabiedrības daļu, kas visdrīzāk atrodas šādās kredītu saistībās. Ja cilvēki bija rēķinājušies, ka pabalstu griesti tiks atcelti, ka viņiem tika solīts, tad viņi vēl centās maksāt kredītus, taču tagad daudziem šādu ietaupījumu vairs nav, viņi ir vīlušies un kredītu maksātspēja strauji samazinās.

LAKRA vajadzētu aktīvāk iestāties par šo cilvēku tiesībām uz savu nodokļos nomaksāto naudu. Ja cilvēki plāno bērnu vai nejauši saslimst un īslaicīgi kļūst strādāt nespējīgi vai zaudē darbu, viņi arī nevar turpināt maksāt kredītu, kas savukārt palielina problēmās nonākušo kredītu maksātāju skaitu.

Bankas, protams, pieprasa savu, un cilvēki nonāk bezizejas situācijā tikai tādēļ, ka paļāvušies uz valdības solījumiem un līdz ar to nepareizi saplānojuši savus izdevumus. Valdība solīja pabalstu griestus atcelt, tomēr to neizdarīja.

Aicinu LAKRA iestāties par cilvēku interesēm, pretējā gadījuma nav institūcijas, kas varētu sniegt kaut jel kādu atbalstu.

Novērtē šo rakstu:

0
0