Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lato Lapsa šodien ir nosūtījis Drošības policijai iesniegumu, aicinot sākt kriminālprocesu, lai ar kriminālprocesa metodēm pārbaudītu, vai pret 12. Saeimā ievēlēto Jāni Junkuru, kurš šorīt paziņoja, ka atteikšoties no Saeimas deputāta mandāta, nav izdarīts spiediens vai pielietotas citas prettiesiskas metodes. Publicējam pilnu iesnieguma tekstu:

"Vēršos pie Jums saistībā ar 2014. gada 28. oktobra paziņojumu, ko izplatījis 12. Saeimā ievēlētais Jānis Junkurs vai kas izplatīts Jāņa Junkura vārdā.

Šajā paziņojumā 12. Saeimā ievēlētais J. Junkurs apgalvo, ka nolēmis atteikties no deputāta mandāta, jo esot saņēmis darba piedāvājumu ārpus Latvijas.

J. Junkura vārdā izplatītajā paziņojumā apgalvots, ka jau pirms vēlēšanām viņš esot apzinājies, cik mazas ir iespējas viņam tikt ievēlētam Saeimā, tāpēc vasarā sācis apzināt dažādas darba iespējas un tagad esot saņēmis darba piedāvājumu, ko nolēmis pieņemt.

Minētais paziņojums ir pretrunīgs un rada aizdomas, ka tas pieņemts piespiedu kārtā, pret paša gribu, vai arī, par to saņemot kādus materiālus labumus.

Kaut gan paziņojumā apgalvots, ka J. Junkurs jau pirms vēlēšanām esot apzinājies, cik mazas ir iespējas viņam tikt ievēlētam Saeimā, tāpēc vasarā sācis apzināt dažādas darba iespējas, ir vispārzināms, ka J. Junkurs ir bijis viens no tiem deputāta kandidātiem, kas īstenoja finansiāli ietilpīgu individuālo priekšvēlēšanu kampaņu. Šādi nerīkojas cilvēki, kam nav motivācijas tikt ievēlētiem Saeimā.

Arī paziņojums par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu tad, kad šī finansiāli ietilpīgā priekšvēlēšanu kampaņa ir devusi rezultātus un J. Junkurs ir ievēlēts Saeimā, ir neloģisks un rada aizdomas par trešajām personām, kuru tāda vai citāda spiediena vai motivēšanas rezultātā tas pieņemts.

Kā zināms, persona, kas visvairāk iegūst no šāda J. Junkura lēmuma, ir 12. Saeimā neievēlētā Solvita Āboltiņa, kas līdz ar šādu lēmumu iegūs Saeimas deputāta mandātu.

S. Āboltiņai kā valdošās partijas Vienotība vadītājai un līdzšinējai Saeimas priekšsēdētājai ir pieejami ievērojami administratīvie un finanšu resursi, kas varētu būt izmantoti, lai pirktu ietekmi un ietekmētu J. Junkura lēmumu tieši vai, izmantojot trešās personas.

Tāpēc aicinu Drošības policiju sākt kriminālprocesu, lai ar kriminālprocesa metodēm pārbaudītu, vai pret J. Junkuru nav izdarīts spiediens vai pielietotas citas prettiesiskas metodes."

Dokumenti

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0