Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam, kad Latvijas Radio „redakcionālā padome” nāca klajā ar tās bēdīgi slaveno paziņojumu, kurā tika aicināts aizbāzt muti sabiedrības pārstāvjiem, lai netiktu aizskarta „sabiedrisko” mediju „runas brīvība”, ir izrādījies – nav vispār skaidrs, vai šāda struktūra ir oficiāli izveidota: Latvijas Radio gan apgalvo, ka tāda eksistējot, taču pat pēc oficiāla pieprasījuma saņemšanas nespēj uzrādīt dokumentu par „redakcionālās padomes” izveidošanu, turklāt ļoti īpatni skaidro LSM portāla galvenās redaktores Martas Ceravas parakstīšanos zem šī paziņojuma, lai gan viņa nemaz nav Latvijas Radio darbiniece. Publicējam Latvijas Radio oficiālo atbildi uz Lato Lapsas informācijas pieprasījumu:

„Kas un kad ir izveidojis Latvijas Radio redakcionālo padomi? Nosūtiet man attiecīgos iekšējos normatīvus, kas nosaka tās uzbūvi, funkcijas, tiesības un pienākumus.

Latvijas Radio redakcionālās padomes izveidi nosaka “Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums” (6. panta 2. punkts). Saskaņā ar likumu “redakcionālās padomes sastāvu apstiprina sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors”, kas ir izdarīts.

Latvijas Radio redakconālās padomes sastāvā ir Latvijas Radio galvenais redaktors, satura struktūrvienību vadītāji un galvenie redaktori, kā arī Latvijas sabiedrisko mediju portāla LSM.lv galvenais redaktors.

Redakcionālās padomes uzdevumi ir:

1. sniegt priekšlikumus Latvijas Radio redakcionālās politikas veidošanā un īstenošanā;

2. formulēt Latvijas Radio redakcionālo nostāju Latvijas sabiedrībai izšķirīgi svarīgos jautājumos;

3. sniegt ierosinājumus jaunām satura iniciatīvām, t.sk. par jauniem Latvijas Radio raidījumiem un raidierakstiem (podkāstiem);

4. sniegt vērtējumu un rekomendācijas par esošo programmu saturu;

5. informēt par programmu satura aktualitātēm un plāniem, vienoties par sadarbību starp struktūrvienībām satura radīšanā un koordinēšanā.

Redakcionālajai padomei ir šādas tiesības un pienākumi:

1. sniegt priekšlikumus Latvijas Radio Sabiedriskā pasūtījuma gada plāna izstrādei;

2. iniciēt satura vienību iekļaušanu vērtēšanas gada plānā, ekspertu piesaisti programmu satura vērtēšanai, iepazīties ar raidījumu vērtējumiem;

3. aktualizēt problēmas, kas saistītas ar žurnālistikas profesionālo standartu, tiesību, pienākumu un ētikas normu ievērošanu;

4. tiesības ierosināt izmaiņas un papildinājumus Latvijas Radio Rīcības un ētikas kodeksā, redakcionālajās vadlīnijās un citos normatīvajos dokumentos;

5. sniegt konsultācijas galvenajam redaktoram jautājumos par Latvijas Radio redakcionālajiem lēmumiem un redakcionālajām vadlīnijām.

Kas un kad, ar kādu pamatojumu Latvijas Radio redakcionālajā padomē ir iekļāvis personu Martu Ceravu, kas nav nodarbināta Latvijas Radio?

“Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums” neierobežo padomes locekļu izvēli. Portālā LSM.lv galvenā redaktore Marta Cerava padomes sastāvā iekļauta, jo LSM.lv ir sabiedrisko mediju kopējais portāls, kurā savu saturu publicē arī Latvijas Radio.”

Novērtē šo rakstu:

60
4