Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas visnekompetentākās ierēdnes statusu pelnījusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme joprojām nav spējusi nokārtot ierēdņu kvalifikācijas pārbaudi. Finanšu ministrijas komisijai beidzot apnika I.Jaunzemes centieni attālināt patiesās situācijas noskaidrošanu par viņas piemērotību ieņemajam amatam.

Šo centienu vidū ietilpa gan atsauces uz ārkārtējo situāciju, gan citu VID darbinieku sagatavoto atbilžu iesūtīšana simtiem lappušu garumā, gan vienkārši atteikšanās ierasties uz pārrunām.

Šī gada novembrī I.Jaunzeme ķērās pie vēl viena salmiņa - paņēma slimības lapu uz mēnesi un iegūlās privātā klīnikā. VID tostarp turpināja savu darbu bez haotiskiem vadītājas izgājieniem un aizdomīgas nolaidības vai aktivitātes gadījumos, kad tika skartas atsevišķu uzņēmumu intereses.

Tomēr 13.decembrī I.Jaunzemei ir paredzēts atgriezties darbā un neizbēgami arī Finanšu ministrijas komisijas priekšā. Kaut arī zinoši cilvēki stāsta, ka I.Jaunzemes komisijai sniegtās atbildes liecina par viņas nepiemērotību amatam, nevar noliegt viņas stiprās puses - bezierunu lojalitāti pie varas esošajiem darboņiem.

Ironiskā kārtā viena no šādiem darboņiem strādā tieši Finanšu ministrijā un var ietekmēt I.Jaunzemes lielākā ienaidnieka - finanšu ministra J.Reira (JV) domas par iespēju atstāt VID ģenerāldirektora amatā tieši šo ierēdni - vāju un ietekmējamu. Vājā ierēdne, protams, ir I.Jaunzeme, bet darbone, kura spēlēs izšķirošo lomu I.Jaunzemes tuvākajā nākotnē, ir J.Reira biroja vadītāja Signe Jantone.

Par S.Jantoni varētu daudz ko uzrakstīt, bet šoreiz pietiks, ja atgādināsim, ka S.Jantone Finanšu ministrijā strādā gadiem ilgi un pa šiem gadiem ir ieguvusi gudra cilvēka reputāciju, kas izcili rūpējas par nodrošinātām vecumdienām. Vienlaikus jāatgādina, ka S.Jantone visus šos gadus uztur ļoti tuvas attiecības ar agrāko Vienotības, bet tagad A/Par kasieri Edgaru Jaunupu un prot uzklausīt viņa un viņa sponsoru vēlmes.

Tas izskaidro, kāpēc S.Jantone varētu būt tas cilvēks, kurš mēģinās palīdzēt I.Jaunzemei saglabāt amatu - pirmkārt, A/Par izdarīs visu, lai VID vadītājas amatā paliek vājā, bet paklausīgā I.Jaunzeme, savukārt S.Jantonei varētu patikt ar vienu šāvienu nošaut divus zaķus - izdarīt (ne)novērtējamu pakalpojumu A/Par un tajā pašā laikā turēt paklausībā I.Jaunzemi - jo lai nu kas, bet pašsaglabāšanās instinkts Latvijas ierēdņiem ir visaugstākajā līmenī.

Šo pašsaglabāšanās instinktu sparīgi uztur arī I.Jaunzeme māte - Jaunās Vienotības biroja darbiniece Vizma Vilumsone. Par spīti tam, ka pati I.Jaunzeme faktiski ir jau vecmāmiņas godā, viņas mamma turpina aktīvi rūpēties par meitas labklājību. Un, kaut arī neticas, ka I.Jaunzeme nezina, ko nozīmē mātes rekomendācijas un lūgumi sava darbadevēja Jaunās Vienotības vai komplimentus un citus labumus izsniedzošās A/Par interesēs, gribētos ticēt vismaz, ka V.Vilumsone ar pateicībās saņemtajām zeķbiksēm, šokolādi un konjaku dalās arī ar savu meitu.

Tad nu gaidīsim, ko Latvijas visnekompetentākā ierēdne būs izdomājusi, mēnesi atpūšoties privātā klīnikā. Jebkurā gadījumā mēs jau visdrīzākajā laikā redzēsim, kas mūsu politiķiem ir svarīgāk - personiskās vai valstiskās intereses.

Novērtē šo rakstu:

256
21