Menu
Pilnā versija
Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde · 23.03.2021. · Komentāri (21)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem, ir pašvaldības tiešais pienākums, norāda Rīgas vicemēre, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola.

Jau iepriekš vēstīts, ka pārbaudes rezultātā konstatēti vairāki pārkāpumi Mājokļu un vides departamenta (MVD) uzdevuma izpildē, organizējot klaiņojošu, bezsaimnieka vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu, izmitināšanu un aprūpi.

Pašvaldība uzsver, ka pārbaude notika saistībā ar aizdomām par Rīgas domes iestādes – Mājokļu un vides departamenta – pārkāpumiem. Pašvaldība neplāno vērsties pret konkrētu pakalpojumu sniedzējiem – patversmēm.

Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centrs ir sniedzis vairākus priekšlikumus par to, kas darāms, lai nodrošinātu labu pārvaldību MVD darbā. Neviens no priekšlikumiem neparedz vēršanos pret kādu no pakalpojuma sniedzējiem.

Pašvaldība uzsver, ka neatkarīgi no iesnieguma sūtītāja vai iesniegumā minētajām personām, vai iestādēm, pašvaldībai ir jāveic pārbaudes likumā noteiktajā kārtībā. Tostarp arī jāpārliecinās, ka procesā iesaistītās pašvaldības iestādes veic labi pārvaldītu un caurspīdīgu darbu jebkurā līguma izpildes posmā.

Tostarp pašvaldība atgādina, ka pārbaudes rezultātā secināts, ka dzīvnieku uzskaites sistēma “ridzivnieki.lv” netika efektīvi izmantota, tai skaitā, noslēgtajā līgumā nebija noteikta kārtība, kādā tiek kontrolēta līgumā noteikto saistību izpilde un veikto darbību izsekojamība. Tāpēc pašvaldības uzdevums ir nepieļaut šādu līgumu turpmāko esamību.

Tāpat viens no galvenajiem pašvaldības uzdotajiem uzdevumiem MVD ir veikt tādus publiskos iepirkumus un slēgt tādus līgumus, kuru mērķis būs nodrošināt pakalpojuma funkcionalitāti, caurspīdību un efektivitāti. Ja šā uzdevuma izpildē tiks atkārtoti konstatēti trūkumi vai nepilnības, tiks rosinātas atkārtotas pārbaudes.

Pašvaldība arī uzsver, ka vienmēr darbojas ievērojot atklātības politiku, tāpēc par visiem lēmumiem un secinājumiem tiek rīkotas publiskas preses konferences, kurās mediju pārstāvji var uzdot jautājumus. Tostarp šobrīd atklātībai tiek nodots arī Rīgas domes Birokrātijas apkarošanas centra atzinums.

Atgādinām arī, ka jebkuram iedzīvotājam ir brīva pieeja pašvaldības domes sēžu un komiteju sēžu tiešraidēm: https://skaties.riga.lv/komiteja.php

Novērtē šo rakstu:

7
83