Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā tas tā nākas, ka otro mazāko mandātu skaitu 14. Saeimā saņēmušās partijas „Progresīvie” premjera amata kandidāts, ar savu nepievilcīgo lomu krievu lidmašīnu iepirkšanas mēģinājuma shēmā pazīstamais Kaspars Briškens ir kļuvis par „sabiedriskās” Latvijas Televīzijas visiecienītāko personāžu? Šodien Pietiek bez kādiem komentāriem publicē LTV valdes locekļa Kaspara Odiņa skaidrojumu, kas saņemts uz Lato Lapsas oficiālu informācijas pieprasījumu:

„Laikā pēc 14.Saeimas vēlēšanām kopš 2022. gada 2. oktobra līdz 9. novembrim LTV Ziņu dienesta veidotajos raidījumos politiskās partijas “Progresīvie” pārstāvis Kaspars Briškens ir piedalījies:

vienā intervijā raidījumā ”Viens pret vienu”,

3 intervijās raidījumā “Rīta Panorāma”,

5 sižetos raidījumā “Panorāma” un

vienā sižetā raidījumā “De Facto”.

Laikā pēc 14.Saeimas vēlēšanām kopš 2022. gada 2. oktobra līdz 9. novembrim LTV Ziņu dienesta veidotajos raidījumos politiskās partijas “Latvija pirmajā vietā” pārstāvis Ainārs Šlesers ir piedalījies:

vienā telefonintervija “Rīta Panorāma” (pēcvēlēšanu rītā) un

2 sižetos raidījumā “Panorāma”.

Šī “sabiedriskās televīzijas” atšķirīgā attieksme pret līdzīgu mandātu skaitu ieguvušām partijām” skaidrojama ar to, ka politiskā partija “Progresīvie” uzreiz tika minēta kā partija, kas potenciāli varētu iekļauties jaunveidojamās valdības koalīcijā. Par politisko partiju “Latvija Pirmajā vietā” vismaz pagaidām šāda varbūtība nav tikusi izskatīta. Kā zināms, tad gan Krišjānis Kariņš, gan Egils Levits vairāku nedēļu garumā pēc vēlēšanām uzskatīja, ka koalīciju jāveido 4 politiskajiem spēkiem – politisko partiju apvienībai “Jaunā Vienotība”, politisko partiju apvienībai “Apvienotais saraksts - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”, politisko partiju apvienībai “Zaļo un Zemnieku savienība” un politiskajai partijai “Progresīvie”. Attiecīgi, kamēr šis jautājums bija aktuāls, politiskajai partijai “Progresīvie” tika pievērsta lielāka mediju uzmanība. Politiskā partija “Progresīvie” kā savu pārstāvi sarunām ar žurnālistiem izvēlējās deleģēt Kasparu Briškenu, kas arī atspoguļojas statistikā.

Turklāt jāņem vērā, ka politiskās partijas “Latvija pirmajā vietā” pārstāvis Ainārs Šlesers pats ir atteicies sniegt intervijas LTV žurnālistiem un piedalīties LTV veidotajos raidījumos, ja vien tie netiek translēti tiešraidē.”

Novērtē šo rakstu:

116
7