Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.

Pēc manas izstāšanās no partijas “Latvijas Attīstībai” saņēmu atbalstu un palīdzību no ļoti daudziem foršiem, dedzīgiem un godīgiem cilvēkiem. Gan no JKP, gan NA, gan JV partijām, gan no pilnīgi apolitiskiem cilvēkiem. Man par lielu pārsteigumu, visdraudzīgāk pret mani izturējās partija “Progresīvie”, uz ko agrāk raudzījos ļoti skeptiski.

Arī tagad ideoloģiski ar „Progresīvajiem” mums nav saderības – viņi priekš manis ir pārāk kreisi. Partijā es noteikti nestāšos, un vismaz gadu man arī tas nav jādara. Taču, manuprāt, Latvijas politikā ideoloģiskās nesaskaņas tiek izmantotas, lai novērstu uzmanību no galvenās problēmas – ka atsevišķi cilvēki un cilvēku grupējumi negodīgi tirgojot politisko ietekmi, melojot, nozog mums iespēju kopīgi dzīvot labākā Latvijā.

Es ceru, ka pienāks laiks, kad mēs ar Selmu, “Progresīvajiem” vai “Nacionāļiem” varēsim sēdēt galda pretējās pusēs un strīdēties par to, vai nodokļiem ir jābūt lielākiem vai mazākiem, par ideoloģiju, par valsts attīstības iespējamiem virzieniem. Taču diemžēl šobrīd ir laiks, kad pirms balsojumiem acīmredzot tiek pirktas deputātu balsis, lai kārtējo reizi izglābtu azartspēles vai palīdzētu kādam konkrētam “biznesmenim”. Ir laiks, kad valsts ir palikusi tikai par izkārtni, lai kafejnīcās vai partiju birojos sarunātu, kā sadalīt naudu.

Es varbūt neesmu īsts politiķis un esmu pārāk naivs, bet es ceru un ticu, ka tāds laiks pienāks, kad varēsim runāt par politiku un valsti, nevis par “biznesu” un atsevišķiem labuma guvējiem. Visās partijās godīgo cilvēku ir krietni vairāk par negodīgajiem un es ticu, ka, varbūt ne vienā dienā, bet ar laiku Latvijas politika mainīsies.

Ar Selmu strādāju kopā jau Rīgas Domē, kur viņa palīdzēja mums frakcijā. Viņa ir jauna, ļoti gudra, zina daudzas valodas un jau ir pieredzējusi un orientējas politikā. Es vēlēšos, lai viņa man palīdz ar tehniskām lietām, kā arī lai vienmēr atgādina, ja es kādā brīdī sāku iesūnot un piemirst, ka politikā gāju ar domu, ka vēlos, lai tā mainās, nevis lai mainos es.

Novērtē šo rakstu:

27
68