Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms mēneša no kāda dzīvokļa Rīgā, Skanstes virsotnēs izņemtais nelikumīgi iegādātais un turētais pusaugu melnais leopards, visticamākais, ir piederējis sadzīves tehnikas tirgotāja PTA īpašnieka Andreja Punkas sievai Dacei Punkai, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Pati Dace Punka gan telefonsarunā ar Pietiek apgalvoja, ka viņa nesaprot, par ko vispār ir runa, un no tālākas sarunas atteicās.

Taču Pietiek rīcībā ir apjomīga informācija, kas norāda tieši uz šo sievieti kā personu, kas leopardu turējusi un kuras uzdevumā tas arī sakropļots, amputējot ķepu pirmās falangas – pirkstu galus (līdz ar nagiem).

Pietiek rīcībā ir ziņas, ka leopards ir iegādāts vēl kā mazs kaķēns un ir audzināts kā mājas dzīvnieks, tostarp pat spēlējies ar savas „saimnieces” suni. Savukārt atsavināšanas brīdī tas bijis jau vairāk nekā gadu vecs.

Leopardu „saimniecei” atsavināja, jo tas, pēc visa spriežot, ir iegādāts nelegāli, - par to nav bijis saņemts Vašingtonas konvencijas par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām sertifikāts vai atļauja, kas apliecina attiecīgo īpatņu legālo izcelsmi.

Policijā sākts kriminālprocess par apdraudēto savvaļas dzīvnieku tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, par ko Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvijā ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas personas, kas nodarbojas ar eksotisku dzīvnieku kontrabandu un piegādāšanu turīgiem interesentiem.

Novērtē šo rakstu:

209
15