Menu
Pilnā versija
Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Aldis Gobzems · 15.07.2020. · Komentāri (50)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz.

1. Jums TV kastē vai Delfos vienmēr rāda un raksta, ka Filips Rajevskis ir “politologs”. Bet viņš ir PR kompānijas īpašnieks, kas vienmēr kādu apkalpo. Tagad tā ir Viņķele. Pie viņa vārda būtu jāraksta - Viņķeles piārists un polittehnologs, nevis politologs. Un tie ir apzināti meli, ko Jums pasniedz.

2. Andrejs Judins no Vienotības. Esot krimināltiesību eksperts (jo strādājis Providus). Reāli nekad nav bijis praktizējošs jurists krimināltiesībās. Sakiet, kā cilvēks var būt eksperts, ja ar to diendienā nenodarbojas? Meli, nekas vairāk.

3. Tālis Linkaits. Vienu brīdi tika publiski prezentēts kā “aviācijas eksperts”. Cilvēks visu mūžu ir bijis dažādos vidēja līmeņa amatos valsts iestādēs (Privatizācijas aģentūra, piemēram, vai ielikts kādā valdē vai padomē) vai pie Šķēles, bet esot aviācijas eksperts. Meli, tīri meli.

4. Jums saka, ka veikti 170 tūkstoši Covid 19 testu. Un Jums noklusē, ka virkne ir atkārtoti veikti vieniem un tiem pašiem. Jo, ja atskaita 360 tūkstošus bērnu, tad viena desmitā daļa valsts nav objektīvi notestēta. Faktu sagrozīta pasniegšana arī ir meli.

5. Jums saka, ka aplikācija “Apturi Covid” aptur vīrusu. Tie ir klaji meli. Vīrusu aptur svaigs gaiss, veselīga pārtika, sportiskas aktivitātes, varbūt kāda tablete, bet ne aplikācija. Aplikācija neko nevar apturēt. Starp citu, Norvēģija analogu aizliedza, cik zināms, ja nekļūdos.

6. Jums saka, tauta ir izvēlējusies valsts vadību. Bet tie ir meli. Polijā un Amerikā tauta izvēlas. Latvijā neviens parastais cilvēks nav balsojis ne par prezidentu, ne premjeru.

7. Jums saka, ka ir neatkarīga žurnālistika. To parasti saka no naudas visatkarīgākie Re:Baltica un citi. Un tie arī ir meli. Visiem medijiem ir īpašnieki un reklāmdevēji. Un tiem pakļautie redaktori. Un raksta un rāda to, ko naudas devēji vēlas. Vai tad tā nav? Tā ir.

8. Jums Covid19 sakarā saka, ka mirusi ir 31 persona. Bet Jums nesaka, vai tā aknu ciroze tam vienam upurim nebija iemesls. Un tie atkal ir meli. Jo ir meli, lieli meli un tad ir statistika.

9. Jums saka, ka Tramps ir muļķis. Bet arī tie ir meli. Jo diez vai tie gudrie kaut reiz ir nopelnījuši miljardus vai vadījuši lielvalsti.

Un to piemēru ir daudz. Šie ir tikai daži.

Bet kāpēc to rakstu? Jo mēs dzīvojam melu sistēmā. Šādā sistēmā izsitas tie, kuri vislabāk melo. Taisnība ir neērta, tas esot dumji, nepieņemami, neadekvāti. Kā var atļauties teikt taisnību melu sistēmā? Par to ir stāsts.

Novērtē šo rakstu:

131
14