Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība ir vērsusies pie Latvijas Republikas vēlēšanu uzraugošajām iestādēm ar lūgumu vērtēt un izmeklēt 2024. gada 24. aprīļa raidījumā “Kas notiek Latvijā?” izskanējušos apgalvojumus no uzņēmuma SIA “SOAAR” valdes locekļa Renāra Kadžuļa puses par iespējamu 2014. gada Saeimas vēlēšanu procesa un rezultātu ietekmēšanu. 

Apvienība kategoriski iestājas par tiesiskas un demokrātiskas valsts principiem un uzskata, ka šobrīd publiskajā telpā izskanējušie apgalvojumi pieprasa tūlītēju reakciju no visām vēlēšanu procesā iesaistītajām iestādēm un drošības dienestiem.

Tāpat uzsveram, ka partija Vienotība noraida, ka būtu veikusi kādas darbības, kuras varētu tulkot kā spiediena izdarīšanu pret uzņēmējiem. Nav zināmi apsvērumi, kāpēc šādas pretenzijas parādījušās tieši šobrīd un ar mediju starpniecību. Informējam, ka SIA “SOAAR” nav vērsies pie partijas Vienotība par jebkādām nenokārtotām saistībām. Ne pirms gada, ne diviem. Tikai šobrīd – īsi pirms vēlēšanām un ar mediju starpniecību.

Apvienība norāda un uzsver, ka uzņēmuma SIA “SOAAR” valdes locekļa R. Kadžuļa publiski paustie apgalvojumi ir nopietnas apsūdzības par Latvijas Satversmē nostiprināto demokrātisko procedūru ietekmēšanas mēģinājumu. Šādi apgalvojumi būtiski grauj jebkādu sabiedrības uzticību godīgai, tiesiskai un demokrātiskai vēlēšanu sistēmai, tādēļ ir nepieciešama nekavējoša šo apgalvojumu padziļināta pārbaude un vēlēšanu procesa uzraugošo iestāžu izmeklēšana, lai novērstu jebkādas šaubas par vēlēšanu rezultātu leģitimitāti vai sauktu pie atbildības personas, kas prettiesiski ir iejaukušās vēlēšanu procesā un rezultātos.

“Demokrātija un tiesiskums ir mūsu partiju apvienības, kā arī kopumā sabiedrības pamatvērtības, tādēļ mēs esam mobilizējušies, lai darītu visu iespējamo apdraudējuma novēršanai un patiesības noskaidrošanai,” saka partijas Vienotība ģenerālsekretāre Signe Jantone.

Novērtē šo rakstu:

2
132