Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

No nākamā gada pirmās darbadienas – 2. janvāra Pietiek ikvienam interesentam dos iespēju lejuplādēt nevis pa vienai LPSR VDK aģentu alfabētiskās kartotēkas kartiņai, kā tas pašlaik ir Nacionālā arhīva izveidatajā vietnē, bet visu kartotēku uzreiz.

Līdz ar to katram, kam datorā būs apmēram vienu gigabaitu brīva vieta, radīsies iespēja nepaļauties uz valsts "gādību" un tā vietā pašam glabāt pie sevis šo kartotēku un to pētīt, kad un kā ienāk prātā. Turklāt atšķirībā no Nacionālā arhīva izveidotās vietnes šeit nekāda reģistrēšanās nebūs vajadzīga, - lejuplādēšana būs anonīma.

Arī lūdzot palīgā speciālistus, Pietiek tomēr nav izdevies atrast praktiski izmantojamu risinājumu, kā pielāgot šai pēc būtības bildīšu kolekcijai meklēšanas funkciju. Tam nepieciešams nozīmīgs roku darbs un attiecīgi resursi, kuru mūsu rīcībā vienkārši nav. Ja šajā jomā kas mainīsies, noteikti darīsim to zināmu.

Un tas vēl nav viss. Tā kā Saeimai ir veiksmīgi izdevies nogremdēt Atklātības likumu un līdz ar to vismaz pagaidām ir pārvilkts krusts čekas „priekšnieku” – kompartijas nomenklatūras sarakstu oficiālai publiskošanai, Pietiek dos iespēju no 2. janvāra bez maksas un anonīmi lejuplādēt vēl vairākus sarakstus.

Šie saraksti ir padomju augstākās nomenklatūras saraksti, kas šogad tika publicēti pietiek.com izdotajās un jau sen izpārdotajās grāmatās „Čekisti un komunisti” un „Visuzticamākie čekisti un komunisti”. Novēlam veiksmīgu pētīšanu un patstāvīgu secinājumu izdarīšanu!

Novērtē šo rakstu:

211
7