Menu
Pilnā versija
Foto

No kā baidās Vonsovičs?

Pietiek lasītājs · 13.11.2019. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ne tikai mani vien interesētu atbilde uz jautājumu – ar ko izskaidrojamas „galma advokāta” Romualda Vonsoviča pārsteidzošās aktivitātes saistībā ar izsludināto, bet neviena vēl neredzēto grāmatu „Kolaborants”.

Pat grūti saprast, ka tā ir realitāte - Vonsovičs raksta uz visām malām vēstules, brīdinot, ka nav pieļaujams, lai viņam veltītas grāmatas reklāmā tiktu parādīts viņa portrets un pieminēts viņa vārds un uzvārds. Un raksta un rīkojas tik enerģiski, rausta tik dažādus pavedienus, ka "zem" viņa jau ir "pagūlusies" ne tikai nekaitīgā Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, bet arī Latvijas radio un Latvijas televīzija...

Mani māc aizdomas - tik liela aktivitāte var būt tikai tad, ja kungam tiešām ir, ko slēpt. Un viņš naktīs tagad nevar gulēt, domādams, kādām lietām kāds ir ticis klāt.

Ko mēs par viņu līdz šim esam zinājuši? Nu, labi, bija viņš kolaborants, konjunktūrists, karjerists - un? Viņa līdzinieki mudž visapkārt gan no tās paaudzes, gan arī no jaunajām.

Ja nekā vairāk arī nebūtu, tad loģiskākā taktika būtu izturēties ar vienaldzību - lai tak pūlas, neko par mani nepierādīs, es ar saviem miljoniem, saviem kontaktiem un savu stāvokli sabiedrībā stāvu tam pāri. Un ar tādu pašu nicinošu nevērību izturēties arī pret tām lietām, kas grāmatā ir uzraktas.

Es pilnīgi spēju iztēloties advokāta runu, kura tajā grāmatā uzrakstīto vismaz pa lielākai daļai iztēlo kā mazsvarīgu. Ziniet, jūs nemaz nezināt, kādas tās lietas bija patiesībā un kā tas viss izskatījās tiesas zālē. Kaut kā tā.

Bet var būt lietas (ar tiem pašiem nāvessodiem vai ar kādu īpaši niknu padomju ideoloģijas sargāšanu, cīņu pret disidentismu), kurām arī šodien nav viegli uzšķaudīt, ja vien ir uzrakts vairāk. Tā reakcija ir tāda, ka ļautiņš notrūcies.

Kaut gan es varbūt pārāk labi par viņu domāju. Varbūt viņš vienkārši ir tādā varas apziņā, ka nevar iedomāties, ka pret viņu jebkādā lietā kāds drīkstētu vērsties. Un tagad vienkārši ir nepārejošā šokā…

Novērtē šo rakstu:

87
6