Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors Edgars Labsvīrs ir melojis par Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) it kā veiktām viņa vadītās iestādes centralizēti iegādāto individuālo medicīnisko aizsarglīdzekļu pārbaudēm, - patiesībā tādas slimnīcā nav veiktas.

„Lai noskaidrotu maksimāli daudz par saņemtajām kravām, to saturu un piegādātājiem, Jauns.lv pēcāk sazinājās ar Veselības ministrijas paspārnē esošo NVD, kas ir šīprocesa koordinators. Dienesta direktors Edgars Labsvīrs telefonsarunā arīdzan informēja, ka sūdzības par piegādāto aizsarglīdzekļu kvalitāti līdz šim nav saņemtas un to atbilstības pārbaudes esot notikušas. “Pārbaudes veiktas PSKUS, un atzinums pēc tām ir bijis – šiem līdzekļiem ir apmierinoša kvalitāte,” pauda Labsvīrs,” – šādu informāciju ar atsauci uz Nacionālā veselības dienesta vadītāju ir publicējis interneta resurss jauns.lv.

Taču, kā tagad izrādījies, Nacionālā veselības dienesta direktors Labsvīrs ir melojis, publiski apgalvojot, ka Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā esot veiktas šādas pārbaudes. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš oficiālā vēstulē apliecina, ka nekādas pārbaudes slimnīcā veiktas nav.

„Informējam, ka slimnīcas rīcībā nav informācijas par Jūsu 11.04.2020. pieprasījumā uzdotajiem jautājumiem - slimnīcā nav laboratorijas, kurā varētu pārbaudīt individuālo aizsarglīdzekļu kvalitāti, un slimnīca nav veikusi Jūsu informācijas pieprasījumā norādīto individuālo aizsardzības līdzekļu pārbaudi,” apliecina slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Savukārt NVD tagad apgalvo, ka visā esot vainojams portāls jauns.lv, jo "NVD direktors šādu informāciju nav paudis un portāla kasjauns.lv pārstāvim, kas vērsās ar jautājumiem par masku un respiratoru pārbaudēm, telefoniski tika sniegta informācija, kas arī jau iepriekš ir publiski bijusi pieejama, ka masku pārbaudes veiktas Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūtā".

Novērtē šo rakstu:

42
2