Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir iznīcis pēdējais bijušā Saskaņas biedra, tagadējā Rīgas domes „neatkarīgā deputāta” Alekseja Rosļikova oficiālais bizness, ko viņš joprojām uzrāda savā valsts amatpersonas deklarācijā, – apsardzes jomas uzņēmums Ordo Security.

Kā rāda Lursoft datu bāze, oficiālie Ordo Security kapitāldaļu īpašnieki ir Rosļikovs ar 24% un SIA Ordo Group ar 76% kapitāldaļu. 2016. gadā dibinātais uzņēmums pagājušā gada pārskatu gan nav iesniedzis, bet 2017. gadu beidzis ar 28,5 tūkstošu eiro apgrozījumu un 1304 eiro zaudējumiem.

Taču, kā izrādās, Ordo Group pagājušo gadu pabeigusi ar milzīgiem – 4,9 miljonu eiro zaudējumiem, bet šā gada maijā tā ir tikusi likvidēta, kas nozīmē, ka faktiski Rosļikova Ordo Security ir palikusi bez sava lielākā akcionāra.

Tā gan, kā izrādās, ir mazākā no Rosļikova uzņēmuma nelaimēm: kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati, Ordo Security nodokļu parādi šā gada novembra sākumā bija faktiski tādā pašā apmērā kā viss 2017. gada apgrozījums, - 28 083 eiro.

Jau 2017. gada oktobrī ar VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Pirmās piedziņas daļas lēmumu uzņēmumam piemērots aizliegums komercķīlas reģistrēšanai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai LR Uzņēmumu reģistra Komercķīlu reģistrā

Savukārt tā paša gada maijā ar VID Nodokļu kontroles pārvaldes lēmumu uzņēmumam piemērots aizliegums izmaiņu reģistrācijai komercreģistrā reorganizācijai, likvidācijai, amatpersonu un daļu īpašnieka maiņai.

Šie notikumi likumsakarīgi noveduši pie tā, ka jau pagājušā gada 19. decembrī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi Rosļikova uzņēmuma maksātnespējas procesu. Interesanti, ka maksātnespējas administratore ir bēdīgi slavenā Bunkus biroja pārstāve.

Šie dati kopā ar to, ka Rosļikova deklarētās parādsaistības šā gada sākumā oficiāli bija vairāk nekā 106 tūkstoši eiro, sniedz vismaz daļēju skaidrojumu tam, kādu iemeslu dēļ deputāts šogad ir bijis īpaši atsaucīgs dažādiem politkomerciāliem piedāvājumiem.

Cita starpā viņa vārds saistībā ar iespējamu tirgošanos ar ietekmi pieminēts arī projekta Z-Towers sakarā. Pēc neoficiālām ziņām, Rosļikovs, kura kabinetā šogad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jau veica kratīšanu, ir minēts kā viens no neformālajiem atbalstītājiem Rīgas pilsētas būvvaldes rīcībai, vairākkārt atliekot objekta nodošanu ekspluatācijā.

Novērtē šo rakstu:

75
1