Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Otro vakaru noskatījos Panorāmu. Gribēju saprast, vai nekļūdos, sakot, ka visi, kuri skatās Panorāmu, ir safrizētas tukšpauru aitas. Pēc teorijas tam būtu jābūt ziņu raidījumam, bet tā ir primitīva propaganda tukšpauru auditorijai.

Trīs sižeti par karu. Pusgadu no kara sākuma. Pat pieņemot, ka tās ir ziņas, kvalificēt var kategorijā “vecas ziņas”. Skaidrs, ka trīs sižeti par karu ir tikai tamdēļ, lai masētu smadzenes. Nevis trīs sižeti par to, kas izdarīts siltumapgādes jomā, par netīro Rīgu un faktu, ka nozog miljonus pat uz pieminekļa nojaukšanu.

Tālāk Aglona. Atkal kara kontekstā. Nevis par kristiešu svētkiem, salīdzinājumi par citām valstīm, bet tupa mauc priekšā uzrakstītu propagandas tekstu, kam nekāda sakara nav ar kristietību. Starp citu, karo savā starpā kristieši, par to arī ne vārda.

Panorāma ir esošās varas propagandas rupors par nodokļu maksātāju naudu ar mērķi novērst sabiedrības uzmanību no reālās dzīves šeit un tagad Latvijā.

Ā, tad seko murgains sižets (pēc kara sižetiem) par Afganistānas sieviešu tiesībām. Pašiem nav, ko ēst, bet aktuālu problēmu atraduši, cīnīsies tagad par Afganistānas sieviešu tiesībām. Sieviešu izglītība Afganistānā 2.5 min. Bet kāpēc nav par Kongo vai Tanzānijas sieviešu tiesībām, tur viss labi? Tad vēl - kaut kādi Baltkrievijas bēgļi ziņo… ja karš nebeigsies, tad Baltkrievijai arī vāks.

Un tas viss 12 minūtēs! Ap to laiku tante Bauskā ar adīkli un brošu ir iztukšpaurēta pēc pilnas programmas. Visa dzīve Latvijā, korupcija, varas arogance pret tautu, netīrība, alkoholisms, nesaimnieciskā Rīgas vadība, izbijis čekists taisās par premjeru, tas viss vienalga, ka tik nav karš Ukrainā. Sīrijā, Palestīnā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos - tas pie d…sas. Tur var bliezt.

Tālāk nākamais sižets par Salmanu Rušdi. Rakstnieks ASV, kas sašauts un pieslēgts plaušu ventilatoram.

Tālāk. Erevānas tirgū sprādziens. 20.14 (precīzs laiks) beidzot Latvijas ziņas. Par kombainu, kas aizdedzies. Nē, šis nav humora raidījums. Tā ir Vremja labākajās tradīcijās ieturētā Panorāma.

Tātad sabiedriskais medijs par nodokļu maksātāju naudu tikai 15. minūtē pievēršas Latvijas ziņām. Un tad arī svarīgākais ir degošs kombains. Piekritīsiet, ka tas ir, maigi izsakoties, pilnīgs sviests.

Bet īstenībā tas nav nejauši. Tas ir apzināti, lai novērstu sabiedrības uzmanību no būtiskā. Un klajas propagandas uzdevums ir tieši tāds.

Panorāma jau sen vairs nav ziņas pēc definīcijas. Man pietika ar diviem vakariem, lai saprastu, ka Panorāmu skatās pilnīgi stulbi cilvēki. Visi, kuri skatās Panorāmu, neciena ne sevi, ne savu valsti. Bet ir tikai safrizētas tukšpauru aitas varas vajadzībām.

Post Scriptum. Panorāmā, protams, nebija sižeta par to, ka uz vandālisma, apzīmētu un nodrupušu māju fona pašā Rīgas centrā 200 metrus no Brīvības pieminekļa cilvēkiem ar kustību traucējumiem sabiedriskā transporta pieturā nav pat kur apsēsties.

Novērtē šo rakstu:

145
24