Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādam pazīstamam žurnālistam, kuram ir identiska balss kā savulaik Radio SWH performējušajam Panam Kleksim, savulaik rādījās zīmīgi sapņi, kas vēlāk lielākoties izrādījās pavisam patiesi vai arī drīz vien piepildījās. Arī man mēdz rādīties zīmīgii sapņi, kas nereti izrādās atbilstoši realitātei.

Ar vienu no šādiem sapņiem vēlējos padalīties publiski vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šis sapnis mani vedināja domāt par piristu jeb sabiedrisko attiecību nozares izmantošanu naudas atmazgāšanai. Otrkārt, šajā sapnī bija vēstīts par kādu visnotaļ dāsnus valsts un pašvaldības pasūtījumus iegūstošu personāžu. Un, treškārt, tas vēstīja par gan mantinieču strīdos daudz plosīto, gan vienkārši mantkārīgu ļaužu nagos iekļuvušo Latvijas farmācijas lepnumu Olainfarm.

Kāds tad bija šī zīmīgā sapņa saturs? Mana sapņa centrālais tēls bija kāds visnotaļ parasts putniņš, kas bija pielidojis pie Ģenerālprokuratūras loga un apsēdies uz palodzes. Kārotā cienasta vietā putniņš uz galda, pie kura būtu vajadzējis sēdēt kādam visnotaļ svarīgam prokuroram, pamanīja atvērtu mapīti ar uzrakstu Kriminālprocess.

Un putniņš gluži nevilšus sāka lasīt, kas tad rakstīts uz galda atstātajā mapītē. Tiesa, redzama bija tikai viena lapa. Un ko tad tā vēstīja?

No attāluma gan visu salasīt nevarēja precīzi, bet tur bija rakstīts - lēmums vai nu par kriminālprocesa ierosināšanu, vai par saukšanu pie kriminālatbildības vai apsūdzības uzrādīšana. Taču tālāk jau daudz treknākiem un labāk salasāmiem burtiem bija rakstīti trīs vārdi un uzvārdi: Ralfs Vīlands, Kārlis Krastiņš un Milana Beļeviča.

Šajā brīdī es pamodos un sapratu, ka sapnī redzētie vārdi sakrīt ar tādiem personāžiem kā PR nozares dinozaurs un sabiedrisko attiecību aģentūras Vilands Associates īpašnieks, bijušais Olainfarm padomes loceklis un bijusī Olainfarm valdes locekle.

Tad jau atkal iegrimu miegā, lai turpinātu putna acīm mēģināt saburtot, kas tad rakstīts mapītē uz prokurora galda. Tur pavīdēja tādi jēdzieni kā noziedzīga nodarījuma izdarīšana grupā, naudas atmazgāšana, noziedzīga vienošanās mantkārīgā nolūkā, fiktīva rēķinu apmaksa no Olainfarm ik mēnesi par 40 tūkstošiem eiro par labu Vilands Associates, naudas atmazgāšana caur PR aģentūru Vilands Associates.

Putns mēģināja vēl ko saburtot, bet kabinetā ienāca prokurors un aizvilka aizkarus. Un arī modinātājs vēstīja, ka pietiek sapņot.

Nepretendēju, ka mani sapņi ir tikpat viedi kā Panam Kleksim, bet varbūt lasītāji šo sapni atcerēsies, kad visus trīs šos personāžus ieraudzīs uz apsūdzēto sola.

Novērtē šo rakstu:

109
2