Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sestdien vakarā pēc pusastoņiem Rīgā kopā ar dzīvesbiedri gājām caur stacijas tuneli. No kautkurienes uzradās Rudolfa Hesa stilā frizētu jauniešu (16-20 gadu veci?) grupa. Maršējot caur tuneli, viņi vācu valodā (ar manāmi slāvisku akcentu) regulāri izkliedza saukli "Sieg Heil!".

Pēc pusminūtes grupiņa, tāpat bļaudama un izaicinoši aizpildīdama iespējami plašāku telpu, devās atpakaļ. Ārpus tuneļa viņus nemanīju. Nezinu, cik reizes dienā mesiāņi, cildinot Adolf/Vladimir, veic ceļu caur šo tuneli.

Pēc tam aprunājos ar dažiem rīdziniekiem, kuri stāstīja, ka neofašisti maršējot un bļaustoties tur ikdienā; dažkārt tiekot aizskarti latviski nacionāli ģērbti, kā arī savdabīgu atribūtiku nēsājoši vai manāmi autiski un citi tādi jaunieši, kuri īsti "neizčākst" tuneļa vidē.

Kādus 150 metrus tālāk, bij. Padomju bulvārī (tagad formāli cits nosaukums) īsteni milicejiskā stilā, nevajadzīgi traucējot satiksmi, bija nostājusies Rīgas pašvaldības policijas automašīna. Zili mirgojošo bākuguņu fonā vairāki labi ekipēti vīri apveltīja ar "plāksteriem" kādas astoņas, deviņas (varbūt pat vienpadsmit) automašīnas; vadītāji sestdienas vakarā spēkratus bija novietojuši LR prokuratūrai paredzētajās stāvvietās.

Sodīšana izvērtās policistiem laikietilpīgs process, jo esam tiesiska valsts; viss jāpiefiksē, jāfotografē, precīzi jānoformē administratīvais akts. Šai laikā amatpersonas nevar operatīvi pārslēgties kam citam, piemēram, lai ierobežotu netālu darbojošos neofašistu aktivitātes.

Satiksmes noteikumi iespēju robežās ir jāievēro! Protams! Tomēr... Rīgas dome un Ķirša kungs pats personīgi (kā galvaspilsētas mēram viņam noteikti ir attiecīga informācija un a priori jāpiemīt spriestspējai to analizēt) zina, ka brīvdienu vakaros bij. Padomju bulvārī jau ierasti, apzināti pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, prokuratūrai paredzētajās stāvvietās tiek novietotas automašīnas.

Pietiekami daudziem autoīpašniekiem, kuri vēlas mierīgi patusēt Vecrīgā, 40 euro apmēra sods nodrošina ērtu stāvvietu; faktiski ir runa par publiskajai varai iedotu "dzeramnaudu", lai situētiem ļaudīm būtu iespēja arī turpmāk izmantot šo stāvvietu (turklāt lohi, kuriem mazāk naudas, skatās ceļazīmes un tur neiebrauc). Tīra dzeramnauda gan nesanāks, jo diez vai nosedz policijas darba, arī transporta izmaksas...

Varbūt lietderīgāk, izmantojot arī valsts iestādēm darbdienās nepieciešamās autostāvvietas, rast iespēju maksātspējīgiem ļaudīm brīvdienu vakaros kādas 6-12 stundas atstāt mašīnu Vecrīgā vai tās tiešā tuvumā, legāli samaksājot, piemēram, 40 euro?

Tas ļautu nodrošināt labi ekipētu Rīgas pašvaldības policistu pastāvīgu vai vismaz biežāku klātbūtni, piemēram, stacijas tunelī, kur jo īpaši brīvdienās notiek visāda veida ālēšanās.

Novērtē šo rakstu:

127
9