Menu
Pilnā versija
Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ivars Zariņš · 14.05.2022. · Komentāri (58)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara dēļ briestošā pārtikas krīze pasaulē pacels cenas vēl neredzētos augstumos.

Manuprāt, valstij ir jāiejaucas šajā procesā – reālam rīcības plānam, kā pasargāt Latvijas sabiedrību no šī mežonīgā un nabadzības virzienā stūrējošā kapitālisma, ir jābūt gatavam jau TAGAD. Būs par vēlu par to sākt domāt, kad simtiem tūkstošu Latvijas ģimeņu būs jau ierautas trūkuma slazdā.

Valdība izliekas to neredzam – tā aizrautīgi cīnās ar pieminekļiem, tādējādi cerot līdz vēlēšanām novērst sabiedrības uzmanību no savas mazspējas un bezatbildības sagaidāmo izaicinājumu priekšā. Tie būs grandiozi un skarbi. Bez valsts kontroles pār šo briestošo haosu daudzas Latvijas ģimenes drīz galdā varēs celt tikai tukšumu (ko gan jau Kariņa valdība arī vēl pamanīsies aplikt ar brangu nodokli vai ieviesīs kādu "Obligāto tukšuma komponenti").

Sociāldemokrātijai viens no svarīgākajiem principiem ir taisnīgums, arī sociālais taisnīgums - tāpēc mēs labi apzināmies šādas valsts rīcības nepieciešamību, un savā programmā mēs esam paredzējuši valsts atbildību rūpēs par to, lai Latvijas mājsaimniecību izmaksas pamatvajadzībām nepieciešamajiem pakalpojumiem un precēm būtu panesamas un negrūstu cilvēkus nabadzībā. Šajā rudenī tas daudziem būs aktuāli.

Novērtē šo rakstu:

106
14