Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašreizējais veselības ministrs Daniels Pavļuts jau atkal kandidē Saeimas vēlēšanās no „Attīstībai/Par” saraksta. Okupācijas piemineklis tiek nogāzts, bet Daniels Pavļuts, kā izskatās, pat netaisās atvainoties Latvijas tautai un saviem vēlētājiem savulaik paustajām siltajām jūtām pret okupāciju slavinošo monumentu.

“Runa nav vienkārši par kādu ideju, kas ir populāra lielā daļā sabiedrības – tāda var arī nekad nekļūt par “pamatstraumi”, ja nesaņem atbalstu no viedokļu līderiem un politiskās elites. Savukārt elite dažādu iemeslu dēļ var izturēties noraidoši, bet var arī vienkārši izvairīties no šīs tēmas – ignorēt, neļaujot tai kļūt par daļu no politiskās darbakārtības.

Okupācijas pieminekļa novākšana ir tieši šāds jautājums, kurā valdošo aprindu nostāju savulaik neviļus atklāja viens no apvienības “Attīstībai/Par” līderiem, pašreizējais veselības ministrs Daniels Pavļuts,” – tā šā gada maijā rakstīja žurnālists Māris Antonevičs.

Kādā no savas partijas organizētajiem piketiem Pavļuts domubiedriem sāka žēloties, ka Saeima nevēlas nodot izskatīšanai komisijā viņa atbalstīto t. s. dzīvesbiedru likumu, lai gan citreiz tur tiekot skatītas “pat absurdas iniciatīvas, tādas kā, piemēram, ierosinājums nojaukt pieminekli Rīgas atbrīvotājiem”.

Protams, lietojot vārdu “atbrīvotāji”, Pavļuts būtiski pāršāva pār strīpu – tāds drīzāk piestāvētu kādam Kremļa “kuratoram” vai Ždanokas partijas aktīvistam. Tomēr citādi liberālo ideju paudējs vienkārši atklāti demonstrēja elites tā brīža nostāju – piemineklis Pārdaugavā stāvēs mūžīgi, un visas runas par tā nojaukšanu vai pārveidošanu ir absurdas.”

Šis nav nekāds izdomājums. „Labrīt! Mandātu un ētikas komisija tad, kad ienāk iedzīvotāju iniciatīvas, kuras ir parakstījuši vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju, parasti nodod Saeimai izskatīšanai. Nodod komisijām, nu, lai tur tiek galā. Gandrīz visos gadījumos. Pat absurdos gadījumos, piemēram, ka to, ka ir jānojauc piemineklis Rīgas atbrīvotājiem, ko skaidrs, ka mēs nedarīsim,” – šis ir precīzais Daniela Pavļuta izteikums 2020. gada oktobrī, kas noskatāms, piemēram, šeit: https://twitter.com/BlackHalt/status/1314258929833185287

Tagad noskaņas mainījušās, bet interesanti – Daniels Pavļuts pat netaisās ne atvainoties vēlētājiem par savām simpātijām pret okupācijas pieminekli, ne pat kaut ko mainīt savā publiskajā nostājā. Būtu muļķīgi to neatcerēties vēlēšanu dienā, - jo tieši tā uzvedas tanku bučotāji!

Novērtē šo rakstu:

220
9