Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc skandāla ar nekvalitatīvi izstrādāto, 35 000 eiro izmaksājušo pētījumu Rīgas domes vajadzībām zvērinātu advokātu birojs Dzanuškāns&partneri sašķēlies. Šī sadalīšanās divos birojos, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, gan ir formāla un īstenota risku diversifikācijai pēc tam, kad "mātesbiroja" reputāciju un nākotnes izredzes iepirkumos iedragāja nesenais skandāls.

Jauno advokātu biroju uz jau eksistējošas firmas bāzes izveidojis viens no Jāņa Dzanuškāna biroja advokātiem Jānis Strencis. Pirms aptuveni nedēļas notikusi jaunā biroja telpu prezentācija, - tās atrodas tajā pašā Elizabetes 57. namā, kur Dzanuškāna birojs. Interesanti, ka jaunā biroja grīdas segumam izlietoti no apgrozības Latvijā kopš eiro ieviešanas izņemtie santīmi (attēlā fragments no Dzanuškāna "meitasbiroja" interjera). European Councel juridiskā adrese gan ir cita – Strēlnieku iela 2-11.

Birojā Dzanuškāns&partneri līdz šim praktizējušais advokāts Jānis Strencis savu biroju izveidojis uz brāļa Ivara Strenča vadītās firmas SIA European Counsel bāzes. Formāli zvērinātu advokātu birojs ar šādu nosaukumu funkcionējis arī iepriekš, un Strencis to norādījis kā savu prakses vietu, Dzanuškāna biroju uzrādot tikai kā papildu prakses vietu.

Interesanti, ka zvērinātu advokātu birojs European Counsel it kā aptaujāts arī, Rīgas domei meklējot 35 000 eiro izmaksājušā pētījuma veicējus. Oficiālā versija ir, ka European Counsel izvēlējies savu piedāvājumu pašvaldībai neiesniegt. Tomēr, ņemot vērā, ka Strenča faktiskā prakses vieta jau tobrīd bija Dzanuškāna birojā, šī epizode liek domāt, ka European Counsel aptaujāts tikai formāli, lai radītu iespaidu, ka pētījuma veicējs izraudzīts godīgā cenu aptaujā un uz līgumu bijusi konkurence.

European Counsel arī patstāvīgi vismaz vienreiz figurējis Rīgas domes iepirkumā, kad 2013. gada oktobrī ar to slēgts 12 000 latu (aptuveni 17 000 eiro) līgums par Rīgas domes interešu pārstāvēšanu Latvijas Krājbankas maksātnespējas lietā saistībā ar pašvaldības bankā zaudēto līdzekļu atgūšanu. Līgumu parakstījis Strencis un Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Novērtē šo rakstu:

0
0